Wyjątkowy gest zespołu Kwiat Jabłoni. Nagrali piosenkę z podopiecznym Fundacji Polsat

Kultura
Wyjątkowy gest zespołu Kwiat Jabłoni. Nagrali piosenkę z podopiecznym Fundacji Polsat
Fundacja Polsat
Zespół Kwiat Jabłoni z 12-letnim Adamem

12-letni Adam Wiśniewski spełnił marzenie i nagrał napisany przez siebie utwór razem z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami z zespołu Kwiat Jabłoni. Umożliwiła to Fundacja Polsat w ramach specjalnego cyklu w programie "#Jesteśmydladzieci". Premiera w najbliższą niedzielę.

Jak mówi, różni się od innych dzieci w swoim wieku tylko zaburzeniem. Ma na imię Adam i jest w spektrum autyzmu, co oznacza, że odczuwa trudności z odnalezieniem się w społeczeństwie, z zawieraniem nowych znajomości i samodzielnością. Nie są to jednak przeszkody, by się rozwijać w innych obszarach - świetnie mówi po angielsku, uczy się japońskiego, gra na keyboardzie i śpiewa.

 

To właśnie muzyka jest jego sposobem na pokazywanie emocji. - Jak jestem szczęśliwy, to śpiewam wesołe piosenki, jak jestem smutny, to nucę spokojne i nostalgiczne - dodaje.

Fundacja Polsat zorganizowała Adamowi "lot w kosmos"

Największą fascynacją 12-letniego Adama jest wszechświat i otaczające nas planety, dlatego marzył o nagraniu własnego utworu o kosmosie oraz odbyciu podróży do gwiazd. Po usłyszeniu tej informacji Fundacja Polsat, która od kilku lat spełnia marzenia swoich podopiecznych, niezwłocznie podjęła działania, by przekształcić marzenia chłopca w rzeczywistość.

 

I to na szeroką skalę, bo w tym odcinku zrealizowano zarówno nagranie piosenki w profesjonalnym studiu z ulubionym zespołem, jak i "lot w kosmos" w Planetarium - w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie.

 

- Spełnianie marzeń naszych podopiecznych rozpoczęliśmy w 2021 roku, w którym świętowaliśmy 25-lecie działalności Fundacji Polsat. To nasz sposób na podarowanie dzieciom czasu poświęconego tylko zabawie, aby mieli szansę choć na chwilę zapomnieć o zmaganiach ze zdrowiem - mówi prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

 

ZOBACZ: 25 lat Fundacji Polsat. Nawrocka, Janowski i Januszewicz w "Gościu Wydarzeń"

 

Zespół Kwiat Jabłoni, cieszący się uznaniem na scenie muzycznej dołączył do projektu z ogromnym zaangażowaniem. Artyści szybko znaleźli z młodym wokalistą wspólny język. W twórczym działaniu ograniczenia nie istnieją, dlatego zdecydowali się nagrać piosenkę, która nie tylko wyraża pasję chłopca, ale także inspiruje innych do spełniania marzeń.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)

 

- Dla nas było to doświadczenie niezwykłe. Mogliśmy obserwować rozwijającą się pasję muzyczną u dużo młodszej osoby, która jest jeszcze na początku swojej drogi, a przy której czuliśmy się bardzo swobodnie i naturalnie - mówi Kasia Sienkiewicz.

 

- Jestem bardzo wzruszona. To są doświadczenia, które zostaną w jego pamięci na zawsze - dodała mama Adama.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat. "Klątwa Ondyny" zdjęta. Siedmioletnia Daria z Ukrainy przeszła operację

 

Według orzeczenia o niepełnosprawności Adam wymaga korzystania z systemu środowiskowego wsparcia samodzielnej egzystencji, przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych, opiekuńczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na wysokie koszty terapii, Fundacja Polsat prowadzi zbiórkę, którą można wesprzeć TUTAJ.

 

Zapraszamy do obejrzenia odcinka już w najbliższą niedzielę, 12 listopada o godzinie 13:30 w Polsat News.

Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie