Bilans ofiar orkanu Ciaran. Co najmniej 16 osób nie żyje. Wśród ofiar małe dziecko

Świat
Bilans ofiar orkanu Ciaran. Co najmniej 16 osób nie żyje. Wśród ofiar małe dziecko
Polsat News
Niszczycielski orkan Ciaran przeszedł przez Europę

Orkan Ciaran odebrał życie co najmniej 16 osobom w Europie. Największe straty dotyczyły Włoch, w których zmarło sześć osób. Tragedia zdarzyła się w Belgii, gdzie drzewo przygniotło dziecko. Okazuje się, że pięciolatek to wojenny uchodźca z Ukrainy. Niestety, eksperci oceniają, że to nie koniec problemów. Musimy szykować się na przyjście nowego orkanu - Domingos.

Według ostatnich informacji orkan Ciaran odebrał w Europie życie co najmniej 16 osobom. Najwięcej zginęło na terenie Toskanii - co najmniej sześć. Tam dodatkowo mieszkańców zaskoczyła potężna powódź. 


We Francji zginęły przynajmniej trzy osoby. Na wybrzeżach wiatr przekraczał tam nawet 200 km/h.  

 

ZOBACZ: Orkan Ciaran nad Polską. Strażacy usuwają skutki wichur


Do prawdziwej tragedii doszło także w Belgii. Małe dziecko zostało przygniecione w parku przez drzewa. Było obywatelem Ukrainy, które jakiś czas temu wraz z rodziną wyjechało z rodzimego kraju, uciekając przed wojną.  


- Tam zawsze, za każdym razem, gdy są alarmy o tym, że zbliża się jakaś potężna burza to w parkach pojawia się policja, która zamyka wszystkie je wszystkie, a także restauracje. Nikt z tym nie dyskutuje, teraz wiemy, dlaczego - powiedział reporter Polsat News Andrzej Wyrwiński. Od kilku miesięcy mieszka na terenie Belgii.  

Niebezpieczna pogoda nad Europą. Orkan Domingos już nadciąga

Orkan przyniósł ze sobą także olbrzymie straty materialne - połamał drzewa, uszkodził domy i linie energetyczne. We Francji wciąż około 270 tysięcy obywateli pozostaje bez prądu, w czwartek problem ten dotyczył niemal miliona Francuzów. 

 

WIDEO: Ofiary orkanu, wśród nich małe dziecko

 


W wielu krajach zostały zawieszone działania kolei. U zachodnich wybrzeży Francji przez kilka godzin zabroniono nawet jazdy samochodem

 

ZOBACZ: Orkan Ciaran zamiesza w pogodzie. Już teraz odczuwalne skutki


Zachodnie kraje Europy obawiają się powrotu sytuacji z 2021 roku, gdzie podczas burzy na pograniczu Belgii i Niemiec zginęło ponad 200 osób. 


Strach rośnie, tym bardziej że do krajów zbliża się kolejna bomba pogodowa. Orkan Domingos naciera nad Europę, a najbardziej dotkliwy może być na zachodnich wybrzeżach Francji. Wiatr ma osiągać prędkość około 140 km/h. Służby wciąż proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie