Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Ważny apel policji przed dniem Wszystkich Świętych

Polska
Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Ważny apel policji przed dniem Wszystkich Świętych
Pomorska Policja
Poszukiwany Grzegorz Borys

Pomorska Policja wydała kolejny komunikat dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa. Funkcjonariusze zaapelowali do mieszkańców, którzy w najbliższych dniach będą odwiedzać cmentarze na terenie Trójmiasta.

Wiadomość opublikowana została przez profil Pomorskiej Policji w mediach społecznościowych.

 

"Prosimy o stosowanie się do alertów RCB oraz apeli policjantów, ponadto w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, o nieskracanie sobie drogi dojścia w rejon nekropolii przez tereny leśne okalające trójmiejskie cmentarze. Prosimy o korzystanie z prowadzących do nich głównych dróg" - czytamy.

 

W rejonie stale trwających poszukiwań zlokalizowanych jest kilka cmentarzy, to m.in.: Cmentarz Witomiński w Gdyni, Cmentarz parafii Św. Mikołaja w Gdyni, Cmentarz Komunalny w Sopocie czy Cmentarz Srebrzysko w Gdańsku.

 

Jednocześnie funkcjonariusze przypomnieli, że w związku z poszukiwaniami uruchomiona została specjalna skrzynka mailowa, na którą przesyłać można informacje dotyczące poszukiwanego Grzegorza Borysa.

 

"Gdynia.poszukiwania@gd.policja.gov.pl. Każda informacja jest przez policjantów sprawdzana. Tylko celowe wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy jest przestępstwem" - napisano.

Alerty RCB dla mieszkańców Trójmiasta

Kilka godzin wcześniej Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o ponownym uruchomieniu Alertu RCB, który obowiązuje w Gdańsku, Gdyni i powiecie kartuskim.

 

"Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego" - napisano w SMS-ie przesłanym do osób przebywających na terenie Trójmiasta i okolic.

 

ZOBACZ: Grzegorz Borys poszukiwany. 19-latek okłamał policję, że go spotkał. Zajęła się nim prokuratura

 

Podobne komunikaty rozsyłane były także w weekend, kiedy to funkcjonariusze prowadzili poszukiwania w lasach między Wejherowem a Rekowem Górnym. W akcji udział brał między innymi policyjny śmigłowiec.

 

Do poszukiwań dołączony został także Interpol, który wystawił czerwoną notę za 44-latkiem. Oznacza to najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań. Informacja trafiła do służb w łącznie 195 krajach świata.

mjo/kg / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie