Poszukiwania Grzegorza Borysa. Interpol wystawił czerwoną notę

Polska
Poszukiwania Grzegorza Borysa. Interpol wystawił czerwoną notę
PAP/Adam Warżawa/Interpol
Wciąż trwają poszukiwania Grzegorza Borysa

Interpol wystawił czerwoną notę za poszukiwanym za zabójstwo 6-letniego syna Grzegorzem Borysem. To kolejny dzień poszukiwań mężczyzny. Do osób przebywających na terenie Trójmiasta i okolic ponownie został wysłany SMS związany z poszukiwaniami 44-latka. Policja jest przekonana, że mężczyzna nadal ukrywa się w lasach otaczających Trójmiasto.

Interpol wystawił czerwoną notę za poszukiwanym za zabójstwo 6-letniego syna Grzegorzem Borysem. Zdjęcie poszukiwanego wraz z informacjami o nim pojawiło się na stronie Interpolu.

 

Czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań. Jest to także informacja dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

 

W zgłoszeniu załączono opis fizyczny Grzegorza Borysa. Mężczyzna ma 1,85 metra wzrostu. Ciemny kolor włosów oraz niebieski kolor oczu.

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Wydano kolejny Alert RCB

"Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego" - SMS o takiej treści otrzymały osoby przebywające na terenie Trójmiasta i okolic w poniedziałek rano. Podobne alerty były wysyłane w weekend.

 

W weekend policyjny śmigłowiec krążył nad lasami między Wejherowem a Rekowem Górnym i nad Karwinami. Policja jest przekonana, że Borys nadal ukrywa się w lasach otaczających Trójmiasto.

 

Pomorskie. Poszukiwania 44-latka trwają dziesiąty dzień

"Grzegorz Borys zabrał ze sobą rzeczy, które według niego dadzą mu gwarancję przetrwania. W mieszkaniu pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę i dokumenty" - przekazała policja.

 

ZOBACZ: Obława na Grzegorza Borysa. Policja rozszerzyła teren poszukiwań

 

Podobne Alerty RCB, dotyczące niewchodzenia do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, są wysyłane od tygodnia codziennie, z uwagi na poszukiwania za Grzegorzem Borysem.

 

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek, 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań.

mbl / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie