Włochy: 91-latek otrzymał 15 dyplom uniwersytecki. Były lekarz rozpoczyna "studencką emeryturę"

Świat
Włochy: 91-latek otrzymał 15 dyplom uniwersytecki. Były lekarz rozpoczyna "studencką emeryturę"
Pixabay/marcela_net/X/Rai Radio1
91-letni były lekarz otrzymał 15 dyplom uniwersytecki

91-latek uzyskał 15 dyplom uniwersytecki. Tym razem został absolwentem kryminologii jednak na swoim koncie ma już prawo, literaturę, medycynę sportową i wiele więcej. Mężczyzna cieszy się, że jest najstarszym na świecie studentem, jednak po otrzymaniu dyplomu zapowiedział "studencką emeryturę". Przekazał, że zamierza oddać się pisaniu.

91- letni Włoch Leonard Altobelli otrzymał właśnie 15 dyplom uniwersytecki. Tytuł magistra kryminologii zdobył na wydziale prawa Uniwersytetu w Foggii. Mężczyzna określa się mianem "najstarszego studenta na świecie", który prawie całe swoje życie poświęcił na przeróżne kierunki. 

 

ZOBACZ: Kalifornia: 12-latek otrzymał dyplom z pięciu dziedzin. To najmłodszy absolwent w historii collegu


Oprócz tytułu z kryminologii mężczyzna ukończył jeszcze m.in. prawo, nauki polityczne, literaturę, filozofię, pedagogikę, rolnictwo, technologię żywienia, turystykę, historię, biotechnologię i archeologię. Zdobył także dyplomy z kursów z zakresu medycyny sportowej czy prawa sanitarnego.


Mężczyzna do 70 roku życia pracował jako lekarz pierwszego kontaktu. W 1984 roku w mieście Faggio pełnił funkcję burmistrza.

 

 

Ukończył 15 kierunków studiów. Po latach żegna się z uczelnią

Z okazji ukończenia studiów 91-latek zwrócił się do młodych. "Mówię młodym ludziom, żeby kochali wszystko, co robią. Aby podchodzili do swojej pracy z uśmiechem i spokojem" - przekazał cytowany przez m.in. Corriere del Mezzogiorno.  

 

ZOBACZ: Wybrał studia zamiast emerytury. 75-latek obronił doktorat o kaktusach


Dodał także, że to jego ostatnie studia. Mężczyzna rozpoczyna "studencką emeryturę" i resztę życia planuje poświęcić pisaniu.  


"Jestem najstarszym studentem na świecie, ale teraz, po zdobyciu tego stopnia mam zamiar się zatrzymać. Chciałbym zostawić dla przyszłych pokoleń wspomnienia o tym, co zrobiłem i dlaczego to zrobiłem. Teraz poświęcę się pisaniu" - mówił.  

kar/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie