Kalifornia: 12-latek otrzymał dyplom z pięciu dziedzin. To najmłodszy absolwent w historii collegu

Świat
Kalifornia: 12-latek otrzymał dyplom z pięciu dziedzin. To najmłodszy absolwent w historii collegu
Facebook/Clovis Hung
12-letni Clovis Hung ukończył Fullerton College

Clovis Hung został najmłodszą osobą, która ukończyła Fullerton College w Kalifornii. 12-latek ukończył szkołę z pięcioma stopniami naukowymi. Dociekliwy chłopiec chce kontynuować naukę przez następny rok, zanim złoży podanie na uniwersytet. Ponadto nie zapomina o swoich pasjach. "Mam nadzieję, że zdobędę licencję pilota w wieku 16 lat - powiedział.

Clovis Hung zaczął uczęszczać do Fullerton College położonego w Kalifornii w 2020 roku. Miał wtedy zaledwie dziewięć lat. Ze szkoły podstawowej wypisała go mama, która stwierdziła, że tradycyjne, publiczne placówki nie spełniają jego oczekiwań. Zdecydowała, że przeniesie syna do collegu. 


"Clovis jest bardzo dociekliwy, dojrzały, pracowity, zdyscyplinowany i wysoce zmotywowany" - zapewniła jego matka, cytowana przez New York Post.   

12-latek ukończył college

Uczelnia oferuje "program specjalnego przyjęcia", który umożliwił Hungowi uczęszczanie na różne kursy. Dodatkowo chłopiec ukończył program nauczania domowego, który prowadziła jego mama.  


Jak podaje portal, początkowo chłopiec był zdenerwowany całą sytuacją. Jednak szybko odnalazł się w życiu studenckim i rzucił sobie wyzwanie, by wziąć udział w większej liczbie zajęć. Niektórzy profesorowie 12-latka martwili się o jego kontakty z innymi uczniami, którzy byli od niego dużo starsi.  

 

ZOBACZ: USA. 101-latek dostał dyplom ukończenia szkoły. Czekał od 1943 roku


"Na początku trochę się martwiłem, jak będzie się odnosił do innych uczniów, biorąc pod uwagę wiek i różnice rozwojowe, jednak obawy te były bezpodstawne. Clovis jest świetną mieszanką dzieciaka i studenta. Jest na tyle dojrzały, że inni uczniowie traktują go poważnie, ale też jest na tyle dzieciakiem, że opiekują się nim jak młodszym bratem i kibicują mu" - powiedział Kenneth Collins, profesor biologii. 

 

12-latek otrzymał dyplom w pięciu dziedzinachFacebook/Clovis Hung
12-latek otrzymał dyplom w pięciu dziedzinach

Po zaaklimatyzowaniu się Hung zaczął uczęszczać na więcej zajęć i ostatecznie został przyjęty do Programu Honorowego. Przed młodym Hungiem do tej szkoły uczęszczał Jack Rico, który ukończył college w 2020 roku z czterema stopniami naukowymi. Miał wówczas 13 lat.  


20 maja wraz z 900 innymi absolwentami Clovis Hung ukończył szkołę. Chłopiec otrzymał dyplom w pięciu dziedzinach – historia, nauki społeczne, zachowania społeczne i samorozwój, sztuki i ekspresje ludzkie, matematyka.  

Ambicje większe niż wiek

Hung został wybrany na senatora ds. studentów stowarzyszonych na nadchodzący rok szkolny, w którym będzie uczęszczał specjalne kursy STEM, zanim zacznie aplikować na uniwersytety. 

 

ZOBACZ: Naukowcy użyli sztucznej inteligencji do czytania w myślach. Ekspert: Są powody do optymizmu


12-latek marzy o karierze inżyniera lotniczego, pilota albo pediatry. Chłopiec dołączył do organizacji, która wspiera Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych.  


"Czuję się naprawdę dumny z tego, co do tej pory osiągnąłem. Właśnie dołączyłem do Civic Air Patrol i mam nadzieję, że zdobędę licencję pilota w wieku 16 lat" - powiedział Hung.  

kar/dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie