Anglia: Krowy wypadły z pędzącego tira. Ruch na autostradzie został wstrzymany

Świat
Anglia: Krowy wypadły z pędzącego tira. Ruch na autostradzie został wstrzymany
Twitter/@CMPG
Krowa wypadła z ciężarówki na autostradę

Krowy wypadły z ciężarówki prosto na ruchliwą autostradę. Po chwili, najpewniej na jezdni znalazła się kolejna. Kierowcy starali się omijać przestraszone zwierzęta. Absurdalną sytuację uwieczniła kamera samochodowa.

Do zdarzenia doszło na autostradzie w Wednesbury w West Midlands. Kamera samochodowa uwieczniła moment, jak z rozpędzonej ciężarówki wypada krowa. Auta jechały w tym momencie z prędkością około 110 km/h (70 mil na godzinę). 


Na autostradzie był duży ruch, dlatego kierowcy musieli bardzo szybko reagować, by nie potrącić krowy. Był to jednak początek problemów. Ponad dwa kilometry dalej z naczepy wypadło kolejne zwierzę. 

 

ZOBACZ: "Rondo bolognese" w Czaplinku. Pomidorowa pulpa zajęła ulice


"Mamy dwie ranne krowy na jezdni (...) próbujemy bezpiecznie sprowadzić ranne zwierzęta z autostrady" - przekazała Centralna Grupa Policji Autostradowej. 

 

Krowa wypadła na autostradę. Utrudnienia w przejazdach 

Krowy z jezdni pomogli usunąć kierowcy tirów. Przez 90 minut droga była nieprzejezdna. Ruch na autostradzie został wstrzymany w obu kierunkach. 
 


"To było kompletne zaskoczenie" - wspomina 52-letni Kevin Rogers, którego kamera zarejestrowała całą sytuację. 

 

Nagranie pojawiło się w sieci i można je obejrzeć TUTAJ

 

ZOBACZ: Anglia: 18-latek zawodowo odstrasza mewy. W stroju orła broni klientów przed ptakami


"Nie widzisz tego na co dzień – moją pierwszą myślą było nie uderzyć w to. Nie widziałem momentu, jak krowa wypadła z ciężarówki, więc pierwsze, co zobaczyłem, to zwierzę już leżące na drodze. Na szczęście mogłem skręcić na pobocze, aby ją ominąć" - przekazał kierowca cytowany przez portal The Mirror. 


"Kiedy zrobiło się bezpiecznie, wysłałem wiadomość do mojej żony i powiedziałem: 'Prawie zostałem uderzony przez krowę spadającą na autostradę". Nie uwierzyła mi. Nie wiem dlaczego" - dodał.  

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie