Indie: Pociąg uderzył w krowę, a krowa w mężczyznę. Zginął na miejscu

Świat
Indie: Pociąg uderzył w krowę, a krowa w mężczyznę. Zginął na miejscu
FLICKR/Brian Gratwicke
Zdjęcie ilustracyjne

Pędzący pociąg w Indiach uderzył w krowę. Siła tego uderzenia była tak wielka, że zwierzę spadło na stojącego na torach mężczyznę. Emeryt wszedł na torowisko, by oddać na nie mocz. Zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło w indyjskim stanie Radżastan, w pobliżu miasta Alwar. W środę rano pędzący pociąg Vande Bharat uderzył w stojącą na torach krowę.

 

Kilka minut wcześniej na to samo torowisko wszedł Shivdayal Sharma - od 23 lat emeryt, który w czasie swojej aktywności zawodowej pracował jako elektryk w indyjskich kolejach. Jak wynika z relacji świadków cytowanych przez India Today, mężczyzna wszedł na tory, by oddać mocz.

 

Kiedy pociąg zderzył się ze zwierzęciem, siła uderzenia była tak wielka, że krowa "przeleciała" 30 metrów. I uderzyła w stojącego na torach Sharmę.

 

ZOBACZ: Indie: Mężczyźni skazani za morderstwo i rabunek. Sprawców wskazała papuga

 

Mężczyzna zginął na miejscu. Jego ciało zostało przekazane do szpitala rejonowego w celu dokonania sekcji zwłok.

Krowy na torach w Indiach

Jak zauważa India Today, krowy chodzące po torowiskach to poważny problem w Indiach. Pociągi Vande Bharat poruszają się z prędkością 130-160 km/h. Przez pierwszy miesiąc od uruchomienia trasy Bombaj-Gandhinagar w październiku, doszło do trzech zderzeń krów z pociągami.

 

ZOBACZ: Indie. Student leciał z USA. Oddał mocz na współpasażerkę

 

Do podobnych sytuacji dochodzi w całym kraju. Dlatego indyjskie koleje zdecydowały się zbudować metalowe ogrodzenie wzdłuż 620-kilometrowej trasy Bombaj-Ahmedabad.

jk/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie