M. Błaszczak: Wzmacniamy wojsko polskie, aby odstraszyć agresora. Podziękowania dla nowych żołnierzy

Polska
M. Błaszczak: Wzmacniamy wojsko polskie, aby odstraszyć agresora. Podziękowania dla nowych żołnierzy
Polsat News
Minister Mariusz Błaszczak podczas przemówienia w Ełku

- Ponad 37 tys. żołnierzy liczą obecnie Wojska Obrony Terytorialnej - powiedział w sobotę w Ełku minister obrony Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że ważne jest wzmacnianie wojska, szczególnie przy granicy, aby odstraszyć agresora.

Minister obrony narodowej przemawiał w Ełku podczas złożenia przysięgi przez nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Podziękował za decyzję o przystąpieniu do formacji. Podkreślał ich rolę w obronie bezpieczeństwa Polski i mówił, że to właśnie oni "uczą miłości do ojczyzny".  


- Bardzo dziękuję państwu za decyzję wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej. Gratuluję szczególnie wyróżnionym. Pytałem, co dotychczas robili. Mamy do czynienia z ludźmi młodymi, którzy jeszcze się uczą w szkole średniej albo studiują, ale mamy też ludzi, którzy mają doświadczenie zawodowe, łączą swoją aktywność zawodową ze służbą wojskową - przekazał Mariusz Błaszczak. 

 

ZOBACZ: Sejm. Wniosek o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka odrzucony


Podkreślił ich istotną rolę podczas pełnienia służby w czasach pandemii i przy obronie granicy. Podziękował wszystkich zgromadzonym, którzy odbyli szkolenie w ramach akcji "Wakacje z WOT". Dodał, że Wojska Obrony Terytorialnej mają już 37 tysięcy członków. 

 

WIDEO: Minister Mariusz Błaszczak podczas przemówienia w Ełku

 


Zapowiedział, że w Ełku powstaje specjalna jednostka Wojsk Operacyjnych. - Rozwija się wojsko, żeby Polska była bezpieczna - podsumował Błaszczak. 

Bezpieczeństwo Polski. Minister Błaszczak o nowoczesnym sprzęcie 

Szef MON powiedział o polskiej inwestycji w nowoczesny sprzęt m.in. w nową ciężką broń czy śmigłowce. Dodatkowo wciąż powstają nowe brygady i jednostki. Polska armia przyjmuje nowych członków.  

 

ZOBACZ: Mariusz Błaszczak: Jesteśmy gotowi, żeby szkolić ukraińskich pilotów na samolotach F-16


Przekazał także, że rozwija się polski przemysł wojskowy. Firmy zbrojeniowe działające na terenie Polski, zatrudniają polskich obywateli, co skutkuje większą liczbą miejsc pracy, podatkami płaconymi w kraju, a przy tym zwiększa się bezpieczeństwo Rzeczypospolitej. 


- Artyleria odgrywa kluczową rolę również w rękach Ukraińców dzielnie broniących swojej niepodległości. Wyciągamy wnioski z tego, co dzieje się za polską granicą. Wzmacniamy wojsko polskie, aby odstraszyć agresora, żeby nie odważył się zaatakować naszej ojczyzny - zadeklarował.

kar/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie