Jarosław Kaczyński: Jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności

Polska
Jarosław Kaczyński: Jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności
PAP/Waldemar Deska
Jarosław Kaczyński uczestniczył w 32. Pielgrzymce Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze w Częstochowie

- Tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i odrażająco atakowany jest Kościół, Ojciec Święty i nasze podstawowe wartości - mówił w niedzielę w Częstochowie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że "dawno nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności".

Kaczyński przemawiał w niedzielę podczas 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie. Na wydarzeniu pojawili się też inni czołowi politycy PiS-u m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny Marlena Maląg i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Prezes PiS mówił, że zadaniem Kościoła nie jest koncentrowanie się na polityce. Tłumaczył, że jego posłanie odnosi się do tego, co w życiu jest najważniejsze, czyli perspektywy zbawienia. 

 

- Właśnie w tym wymiarze funkcjonują poszczególne pokolenia, a te pokolenia tworzą pewną ciągłość, tej ciągłości na imię Polska - zaznaczył.

"Plany pozbawienia nas suwerenności"

Podkreślił, że "ośmiela się zwrócić do państwa", bo od dawna nie było takiego momentu, w którym "tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności".

 

ZOBACZ: Niskie ceny malin i protesty producentów. Jarosław Kaczyński zapowiada pomoc

 

Mówił, że w sposób "jawny, bezczelny, kłamliwy" atakowany są "Kościół, Ojciec Święty, nasze podstawowe wartości, podstawy naszego porządku społecznego, naszego obyczaju, mówiąc najkrócej podstawy polskości".

 

- Ktoś tutaj chce głęboko zmienić, a właściwie zniszczyć nasz naród, tę trwającą już przeszło tysiąc lat wspólnotę - powiedział wicepremier Kaczyński.

ac/ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie