"Debata Dnia". Politycy komentują słowa Przemysława Czarnka. "Nie czepiaj się czyjeś rodziny"

Polska
"Debata Dnia". Politycy komentują słowa Przemysława Czarnka. "Nie czepiaj się czyjeś rodziny"
Polsat News
Paweł Kowal i Paweł Jabłoński w programie "Debata Dnia"

- Nie czepiaj się czyjeś rodziny. Nie rób ludziom tego, czego nie chcesz, żeby tobie zrobiono. To są proste, ludzkie rzeczy... - powiedział poseł Paweł Kowal. Polityk KO odniósł się do słów ministra Przemysława Czarnka, który w Sejmie mówił o przeszłości męża posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz. - Jestem zwolennikiem cywilizowanej debaty - powiedział Paweł Jabłoński.

Podczas środowego posiedzenia Sejmu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odpowiedział na słowa Marzeny Okły-Drewnowicz (KO), która zarzucała rządowi, że m.in. wprowadził polskie rodziny w problemy finansowe. 

 

- Ta pani, przedstawicielka Platformy wychodzi tu na mównicę i mówi nam, że oszukujemy Polaków. Wy w waszych czasach fałszowaliście faktury, wasi mężowie byli skazywani na to na karę więzienia, wyście te pieniądze kradli - powiedział minister do posłów opozycji.

Politycy o wypowiedzi Czarnka. "Brak mi słów"

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński stwierdził w programie "Debata Dnia", że jemu również "zdarzają się niewłaściwe wypowiedzi". 

 

ZOBACZ: Jadwiga Emilewicz w programie "Gość Wydarzeń": Mamy jedną preferencję, której nie ma żaden inny kraj

 

- Jeśli mówimy o przekraczaniu granic, to mam wrażenie, że strona pana posła (Pawła Kowala z Koalicji Obywatelskiej, który był drugim gościem - red) dużo wcześniej, dużo bardziej je przekraczała. Ja jestem zwolennikiem tego, aby debatować w sposób cywilizowany - nie obrażać się, rozmawiać o faktach - powiedział. 

 

WIDEO: Politycy komentują słowa ministra Czarnka

 

Paweł Kowal przypomniał, że dwa miesiące temu "pan minister Czarnek prosił, aby nie zajmować się jego żoną". - Brak mi słów na to wszystko. Mam prostą propozycję - nie komentujmy, nie róbmy famy wokół takich zachowań jak dzisiaj - stwierdził. 

 

Jabłoński zgodził się z wypowiedzą polityka KO. - Powinno być jak najmniej słów, które nie dotyczą meritum debaty - podkreślił. 

 

Kowal powiedział, że w życiu jest kilka "prostych rzeczy". - Nie czepiaj się czyjeś rodziny. Nie rób ludziom tego, czego nie chcesz, żeby tobie zrobiono. To są proste, ludzkie rzeczy... - stwierdził. Dodał, że nie powinno się mieszać w to "wielkiej polityki".  

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie