USA: Pasażerka musiała stanąć na wadze przed wejściem na pokład. Wideo trafiło na TikToka

Świat
USA: Pasażerka musiała stanąć na wadze przed wejściem na pokład. Wideo trafiło na TikToka
Pixabay/TikTok/@lilwessel
Zdjęcie kobiety ważącej się na lotnisku stało się hitem TikToka

Podróżująca kobieta była zmuszona stanąć na wadze przed wejściem na pokład samolotu. Incydent został opisany jako upokarzający. Wideo, które trafiło na TikToka stało się hitem. W sieci rozwinęła się dyskusja na temat dyskryminacji osób "ponadgabarytowych" przez linie lotnicze.

Klip szczegółowo pokazujący incydent na lotnisku został pierwotnie opublikowany w marcu, jednak w przeciągu miesięcy zgromadził 1,6 miliona wyświetleń na TikToku.

 

Internauci zaczęli spekulować, czy linia lotnicza nie upokorzyła pasażerki. Kobieta była zmuszona stanąć na wadze bagażowej przed odbyciem podróży. Wszystko odbywało się na oczach innych pasażerów.

 

ZOBACZ: USA: Youtuber przyznał, że celowo rozbił samolot. Grozi mu 20 lat więzienia

 
"To mały samolot, więc ze względów bezpieczeństwa potrzebowali danych dotyczących naszego ciężaru" - napisała na TikToku współpasażerka samolotu.  

 

@lilwessel It’s a tiny plane so they needed our weight to take off for safety reasons🤦🏼‍♀️ #fyp #pedropascal #travel #CapCut ♬ New Home by Austin Farwell - GetByBus

Zdarzenie podzieliło internautów 

Zdjęcie podzieliło użytkowników TikToka. Niektórzy stwierdzili, że ważenie większych pasażerów przez linie lotnicze to oczywista dyskryminacja.  "Dlaczego ludzie są tacy podli", "To nie w porządku", "Leciałam do domu z Filipin i mnie zważono… Nigdy w życiu nie byłam tak zawstydzona" - pisali internauci.  

 

ZOBACZ: USA: Spóźnił się na samolot. Zagroził, że go wysadzi


Jednak nie zabrakło także głosów popierających linie lotnicze. "Dbają o ograniczenia wagowe w małych samolotach, ponieważ muszą mieć środek ciężkości w określonej części samolotu", "Czy ona nie wie, że może to zapisać na kartce papieru, jeśli nie chce tego ogłaszać" - przytacza nieprzychylne pasażerce komentarze New York Post.  

Ważenie pasażerów może stać się konieczne

Część przedstawicieli nurtu body-positive, oskarża linie lotnicze o to, że nie chcą wpuszczać na pokład osób o dużych rozmiarach. Jeden z "ciałopozytywnych" TikTokerów stwierdził na początku tygodnia, że linie lotnicze powinny poszerzać przejścia między siedzeniami, aby obsłużyć większych pasażerów, nazywając obecny układ "dyskryminacją". 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Sześciolatek rzuca jajkami w domy. Ojciec nagrywa tiktoki i jest dumny


Przeciwnicy pomysłu zauważają, że takie rozwiązanie zmniejszyłoby liczbę miejsc siedzących, a tym samym ograniczyłoby zyski linii.

 

W 2021 roku Federalna Administracja Lotnictwa ogłosiła, że linie lotnicze mogą wkrótce wymagać od pasażerów o większych rozmiarach wejścia na wagę, lub podania swojej wagi przed wejściem do samolotu. Pomysł miał wejść w życie, ponieważ obecne wskaźniki otyłości w USA podobno nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji. Wprowadzenie ważenia na lotniskach miałoby zapewnić bezpieczeństwo, potwierdzić, że dopuszczalny limit masy samolotu nie został przekroczony. 

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie