USA: Spóźnił się na samolot. Zagroził, że go wysadzi

Świat
USA: Spóźnił się na samolot. Zagroził, że go wysadzi
twitter.com/AmericanAir; twitter/NYPost
Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Mężczyzna miał lecieć z Pittsburga do Filadelfii na pokładzie samolotu linii American Airlines. Nie stawił się jednak na czas przy bramce. Gdy dowiedział się, że nie może wejść na pokład zagroził, że zdetonuje bombę, którą, jak twierdził, umieścił w bagażu rejestrowanym. Został zatrzymany.

Pracownicy American Airlines wezwali policję po tym, jak 37-letni mężczyzna zagroził wysadzeniem samolotu, który przygotował się do startu z lotniska w Pittsburghu. Maszyna miała lecieć do Filadelfii. 

 

ZOBACZ: USA: Youtuber przyznał, że celowo rozbił samolot. Grozi mu 20 lat więzienia

 

Zgodnie z procedurami zamknięto jedną z hal lotniskowych. Ewakuowano ponad 100 pasażerów z pokładu samolotu. Policja przeszukała maszynę, wykorzystując psy specjalizujące się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych. Maszyna została również przeskanowana przez aparaty rentgenowskie. Nie znaleziono bomby. 

 

Groził wysadzeniem samolotu. Trafił do aresztu

Okazało się, że 37-letni Irańczyk Hossein Dehnavifard zbyt późno pojawił się przy lotniskowych bramkach. Mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu do Filadelfii. Był tym faktem zdenerwowany, więc zagroził, że zdetonuje ładunek wybuchowy. Miał on znajdować się w walizce, która została już umieszczona na pokładzie. 

 

ZOBACZ: Petersburg: Rosjanka wszczęła alarm. Policja przyjechała do mewy

 

Mężczyzna został przewieziony do aresztu w hrabstwie Allegheny. Oskarżono go o kierowanie gróźb o charakterze terrorystycznym oraz o groźby użycia broni. Irańczyk został zwolniony z aresztu za kaucją.

dsk/pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie