Rosja: Zabójstwo Wladlena Tatarskiego. Daria Trepowa aresztowana

Świat
Rosja: Zabójstwo Wladlena Tatarskiego. Daria Trepowa aresztowana
Telegram/UNIAN
Daria Trepowa została aresztowana

Rosyjskie media informują, że podejrzana o zabójstwo blogera wojskowego Wladlena Tatarskiego została aresztowana na dwa miesiące. Daria Trepowa została oskarżona na podstawie dwóch artykułów: ataku terrorystycznego oraz posiadania materiałów wybuchowych.

Propagandowa agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała, że sąd aresztował Darię Trepową w związku z - jak określono - zamachem terrorystycznym w kawiarni w Petersburgu. W jego wyniku zginął rosyjski bloger wojskowy Wladlen Tatarski.  

 

- Sąd orzekł, uwzględnić wniosek śledczych, aby zastosować wobec Trepowej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy, do 2 czerwca 2023 roku - poinformował sędzia.

 

ZOBACZ: Rosja. Dziennikarze: System obrony przeciwlotniczej przy rezydencji Władimira Putina

 

Początkowo Trepowa miała udzielać odpowiedzi w obecności mediów. Jak przekazała RIA Novosti, odpowiadała "niekonsekwentnie i ledwo słyszalnie". Wkrótce jednak, na prośbę śledczych, posiedzenie zostało zamknięte dla publiczności. Oskarżonej broni dwóch adwokatów.

 

Kobiecie zarzuca się "akt terrorystyczny popełniony przez zorganizowaną grupę, w wyniku którego doszło do umyślnego spowodowania śmierci" oraz "nielegalne przewożenie materiałów wybuchowych przez zorganizowaną grupę".

 

Zatrzymanie Trepowej. Miedwiediew komentuje

Do sprawy odniósł się wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew. "Maski opadły. Terroryzm ponownie pojawił się na naszych ulicach. Do terroru uciekły się siły, które nasi najlepsi zachodni wrogowie postrzegali jako 'honor i sumienie epoki', przeciwnicy 'autorytarnego reżimu'. Oto 'śmietanka' naszej niesystemowej opozycji, walczącej z własnym narodem, wysadzającej go w powietrze i mordującej. Ci łajdacy nie tylko otwarcie życzą pokonania Rosji i zniszczenia naszej Ojczyzny, teraz dokonują egzekucji na swoich współobywatelach" - napisał Miedwiediew.

 

ZOBACZ: Prigożyn: Rosja zajęła Bachmut. Ukraina zaprzecza

 

"Z terrorystami się nie negocjuje. Są eksterminowani jako wściekłe psy, z ich pysków wypływa trująca ślina. Bez zbędnych, patetycznych przemówień, nawet jeśli czasami zajmuje to lata. Przebaczenie i współczucie nie mają dla nich zastosowania. Na tym polega wyższa sprawiedliwość" - dodał.

 

 

Do eksplozji, w której zginął bloger wojskowy Maxim Fomin, występujący w sieci jako Wladlen Tatarski doszło w niedzielę po południu, podczas jego prowojennego wystąpienia w lokalu "Street Food Bar" w centrum miasta. Rosyjskie służby zatrzymały Trepową w poniedziałek.

msm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie