Rosja. Dziennikarze: System obrony przeciwlotniczej przy rezydencji Władimira Putina

Świat
Rosja. Dziennikarze: System obrony przeciwlotniczej przy rezydencji Władimira Putina
Zdj. ilutracyjne/Wikimedia Commons, Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 4.0
System Pancyr-S1 na podwoziu KAMAZ-6560

W pobliżu domniemanej posiadłości Władimira Putina w Kraju Krasnodarskim odkryto system obrony przeciwlotniczej Pancyr S-1. To wynik śledztwa przeprowadzonego przez współpracowników Aleksieja Nawalnego.

Dziennikarze współtworzący kanał Nawalny LIVE w jednym z nowych odcinków opowiedzieli o śledztwie dotyczącym rezydencji Władimira Putina w Krasnej Polanie w Kraju Krasnodarskim.

 

"W rzeczywistości boi się niemal wszystkiego: pije tylko z własnej szklanki, specjalna osoba odbiera jego śmieci w walizce, zwykłych Rosjan odgrywają przed nim agenci FSB, a jego domu i Kremla chronią systemy antyrakietowe" - opowiada narrator.

 

Chronione są nie tylko oficjalne miejsca pobytu Putina, ale i jego posiadłości. Jak ustalili dziennikarze, przy wspomnianej lokalizacji w Kraju Krasnodarskim znajduje się system obrony przeciwlotniczej Pancyr S-1.

 

System usytuowany jest kilometr od posiadłości zwanej "schronisko Achipse".

Zimowa posiadłość Putina

Główny budynek schroniska składa się z czterech kondygnacji, w tym dwóch podziemnych i dwóch naziemnych. Jego powierzchnia wynosi 3800 metrów kwadratowych.

 

ZOBACZ: Rosja: Putin umieści broń jądrową na Białorusi. 10 samolotów leci do Mińska

 

Blisko znajduje się też należąca formalnie do Gazpromu rezydencja Psechako, będąca faktycznie w posiadaniu Władimira Putina, a później Dmitrija Miedwiediewa - podają dziennikarze kanały Navalny LIVE.

 

Posiadłości powstały przy okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

an/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie