Rosja. Daria Trepowa zatrzymana ws. zabójstwa Wladlena Tatarskiego w Petersburgu

Świat
Rosja. Daria Trepowa zatrzymana ws. zabójstwa Wladlena Tatarskiego w Petersburgu
Reuters/ SHOT/Telegram
Agencja Interfax poinformowała o zatrzymaniu podejrzanej ws. śmierci Wladlena Tatarskiego

Funkcjonariusze Komitetu Śledczego zatrzymali Darię Trepową, podejrzaną o udział w wybuchu w kawiarni w Petersburgu, w którym zginął w niedzielę bloger wojenny Wladlen Tatarsky - podał TASS. W sieci pojawiło się nagranie, na którym 26-latka rzekomo dostarcza popiersie z ukrytym w środku ładunkiem wybuchowym.

Do eksplozji, w której zginął bloger wojskowy Maxim Fomin, występujący w sieci jako Wladlen Tatarski doszło w niedzielę po południu, podczas jego wystąpienia prowojennego w lokalu "Street Bar" w centrum miasta. 

Daria Trepowa zatrzymana

"Funkcjonariusze rosyjskiego Komitetu Śledczego we współpracy z agentami operacyjnymi zatrzymali Darię Trepową w związku z podejrzeniem, że stoi ona za wybuchem w kawiarni w Petersburgu" - podał Komitet Śledczy.

 

W niedzielę wieczorem rosyjscy funkcjonariusze przeszukali mieszkanie Trepowej w Petersburgu, gdzie przesłuchiwano jej matkę i siostrę. 

 

Trepowa miała przynieść do kawiarni gipsowe popiersie, w którym ukryty był ładunek wybuchowy. 

 

 

Z najnowszych danych rosyjskiego resortu zdrowia wynika, że ranne wybuchu zostały 32 osoby, trzy z nich są w stanie bardzo ciężkim. 

Wladlen Tatarski wpierał inwazję na Ukrainę 

Wladlen Tatarski miał ponad 500 tys. obserwujących na Telegramie, a w swoich wypowiedziach wspierał rosyjską inwazję na Ukrainę. Brał także udział w uroczystości zorganizowanej przez Kreml we wrześniu ubiegłego roku z okazji rzekomego przyłączenia do Rosji części ukraińskich terytoriów.

 

ZOBACZ: Rosja. Eksplozja w Petersburgu. Jedna osoba nie żyje, kilkanaście rannych

 

Kawiarnia, w której doszło do wybuchu, należała wcześniej do Jewgienija Prigożyna, założyciela Grupy Wagnera.

 

To kolejna w Rosji śmierć osoby wspierającej inwazję na Ukrainę. W sierpniu zeszłego roku z rąk zamachowców zginęła Daria Dugin, córka Aleksandra Dugina, nazywanego głównym ideologiem Kremla. Rosyjskie służby oskarżyły wówczas o zamach tajne służby Ukrainy.

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie