Prigożyn: Rosja zajęła Bachmut. Ukraina zaprzecza

Świat
Prigożyn: Rosja zajęła Bachmut. Ukraina zaprzecza
WikimediaCommons/Armed Forces of Ukraine/Telegram
Prigożyn twierdzi, że nad miastem zawisła rosyjska flaga

Pojawiły się sprzeczne informacje na temat sytuacji w Bachmucie. Ukraina utrzymuje, że wciąż ma kontrolę nad miastem. Tymczasem Jewgienij Prigożyn - szef Grupy Wagnera twierdzi, że nad miastem zawisła rosyjska flaga.

Od sierpnia 2022 roku o miasto toczą się najcięższe walki. Rosja próbuje miasto zająć, a Ukraina stara się obronić swoje pozycje, traktując je jako strategiczny punkt na mapie walk.

 

W niedzielę o godzinie 17:30 Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował informację o sytuacji na froncie. "Wróg nie zaprzestał ataku na Bachmut. Jednak ukraińscy obrońcy dzielnie utrzymują miasto, odpierając liczne ataki wroga".

 

Prigożyn: Formalnie Bachmut jest zajęty

Kilka godzin później, dokładnie o 23:27 oświadczenie opublikowała firma Concord, która odpowiada za kontakt z mediami Jewgienija Prigożyna. To założyciel Grupy Wagnera, której oddziały próbowały zająć miasto.

 

"Na budynku administracji wywiesiliśmy rosyjską flagę" - przekazał dowódca. Sztandar opatrzono napisem ku "dobrej pamięci" Władena Tatarskiego. To prorosyjski bloger, który zginął w niedzielę w wybuchu kawiarni w Petersburgu. Lokal należy do Prigożyna.

 

ZOBACZ: Rosja. Eksplozja w Petersburgu. Jedna osoba nie żyje, kilkanaście rannych

 

Szef Grupy Wagnera opublikował nagranie wykonane przy użyciu noktowizora, na którym trzyma flagę. - Formalnie Bachmut jest zajęty - mówi na filmie.

 

 

Reuters zaznacza, że na razie nie można zweryfikować informacji Prigożyna, a on sam wielokrotnie podawał przedwcześnie informacje o sukcesach swoich oddziałów.

 

W poniedziałek rano o godzinie 6:00 ukraiński sztab podał, że "wróg nie przestaje atakować Bachmutu, próbując przejąć nad nim pełną kontrolę. Nasi żołnierze odparli ponad 20 ataków wroga".

CZYTAJ TEŻ: Nowe stanowisko dla kuzynki Putina. Zadba o weteranów okupacji

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie