Ostrów Mazowiecka: Brutalne zabójstwo obywatela Ukrainy. Zwłoki znaleziono w mieszkaniu

Polska
Ostrów Mazowiecka: Brutalne zabójstwo obywatela Ukrainy. Zwłoki znaleziono w mieszkaniu
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Właściciel mieszkania znalazł zwłoki lokatora

Ciało z ranami kłutymi klatki piersiowej i pleców znalazł właściciel wynajmowanego mieszkania. W opinii biegłego do zabójstwa doszło dobę lub dwie wcześniej. Ofiara to 55-letni Ukrainiec, który od kilku lat mieszkał i pracował w Polsce.

Zwłoki ujawnił 27 grudnia właściciel mieszkania, który nie mógł skontaktować się z lokatorem. Kiedy wynajmujący zjawił się na miejscu, lokal był zamknięty na klucz. Właściciel otworzył drzwi i znalazł w środku zwłoki najemcy, którym był 55-letni obywatel Ukrainy.  

 

ZOBACZ: Australia. Zabójstwo w domu opieki. Nastolatek miał udusić 70-latkę


Mężczyzna od trzech lat mieszkał w Ostrowi Mazowieckiej (woj. mazowieckie) i pracował w lokalnej spółdzielni mleczarskiej. Jak ustalił reporter Polsat News Arnold Nadolczak, Ukrainiec miał wynajmować mieszkanie sam. Jego najbliższa rodzina przebywa na Ukrainie. 

Zabójstwo w Ostrołęce. Zwłoki leżały w mieszkaniu co najmniej dobę

Na miejscu zbrodni pracował prokurator oraz biegły.

 

- Przeprowadziliśmy oględziny miejsca znalezienia zwłok i oględziny zewnętrzne zwłok. Oględziny zewnętrzne wykonywał prokurator w obecności biegłego lekarza. Biegły ujawnił na ciele denata obrażenia. Były to rany kłute klatki piersiowej oraz pleców - powiedziała w rozmowie z Polsat News Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.  

 

ZOBACZ: Dania. Sąd: Norweg podejrzewany o zabójstwo zostanie przekazany Polsce


- Co istotne, biegły stwierdził, że do zgonu mężczyzny doszło w przedziale czasowym między 24 a 48 godzin od chwili ich ujawnienia, czyli praktycznie dobę lub dwie przed znalezieniem zwłok przez właściciela mieszkania - dodała. 

Prokuratura: Nie doszło do rozboju

Kluczowa w sprawie będzie sekcja zwłok, która jest zaplanowana na czwartek.

 

ZOBACZ: Kanada: Osiem nastolatek oskarżonych o zabójstwo bezdomnego mężczyzny


Prokuratura podkreśla, że miejsce zbrodni nie wykazywało cech, które mogłoby świadczyć o tym, że doszło do rozboju. Służby poszukują sprawcy, bądź sprawców zabójstwa.

adn/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie