Dania. Sąd: Norweg podejrzewany o zabójstwo zostanie przekazany Polsce

Świat
Dania. Sąd: Norweg podejrzewany o zabójstwo zostanie przekazany Polsce
Polsat News
Norweg jest podejrzewany o zabójstwo swojej byłej partnerki

Sąd w Kopenhadze zdecydował o przekazaniu Polsce Norwega Ingebrigta G., który jest podejrzewany o zabójstwo swojej byłej partnerki Pameli oraz porwanie ich dziecka - informują skandynawskie media.

Norweski portal vg.no poinformował, że Sąd w Kopenhadze zdecydował w środę o przekazaniu Polsce 25-letniego Ingebrigta G. podejrzewanego o zabójstwo swojej byłej partnerki.

Zabójstwo byłej partnerki i uprowadzenie córki

Do zabójstwa kobiety doszło na początku listopada. Ciało znalazł jej ojciec w mieszkaniu przy ul. Budowlanych w Oświęcimiu. 26-latka zmarła wskutek zadanych ran.

 

Policja ustaliła, że odpowiedzialnym za ten czyn może być partner kobiety - 25-letni Ingebrigt G., za którym został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. Powiadomione służby rozpoczęły intensywne poszukiwania mężczyzny i jego córki - 5-letniej Mii - która zniknęła z mieszkania. Policja uruchomiła wówczas Child Alert.

 

ZOBACZ: USA: Kara śmierci dla kobiety, która zamordowała ciężarną i wycięła dziecko

Norweg zatrzymany w Danii

Dzięki szybkiej reakcji służb mężczyzna wraz z uprowadzoną córką został zatrzymany na autostradzie w okolicach Kopenhagi.

 

"Child Alert odwołany! Dziewczynka cała i zdrowa została odnaleziona. Dzięki informacjom przekazanym przez polską policję pojazd, w którym znajdowała się Mia został zatrzymany w Danii przez duńskich funkcjonariuszy. Dziękujemy za współpracę i szybkie przekazywanie komunikatu" - poinformowała wówczas Policja na Twitterze. 

 

Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zdecydował, że tymczasową opiekę nad 5-letnią Mią będzie sprawował jej dziadek. Zatrzymany Norweg trafił do jednostki policji w stolicy Danii. Tamtejszy sąd miał 60 dni na decyzję o ekstradycji Norwega.

pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie