Australia. Zabójstwo w domu opieki. Nastolatek miał udusić 70-latkę

Świat
Australia. Zabójstwo w domu opieki. Nastolatek miał udusić 70-latkę
Wikimedia Commons, Australijska policja
Funkcjonariusze badają przeszłość podejrzanego nastolatka. Sprawdzają, czy w jego życiu wydarzyło się coś, co podpowie, dlaczego zabił 70-letnią podopieczną

Załoga domu opieki dla seniorów w australijskim Albany dokonała makabrycznego odkrycia. Znaleźli ciało 70-letniej pani Monicy. Policja ustaliła, że nie zmarła ona z naturalnych przyczyn. Mundurowi zatrzymali 19-letniego pracownika ośrodka. Podejrzewają, ze udusił seniorkę.

Oskarżony 19-latek pracował w ośrodku opieki nad seniorami w Albany. Policja z zachodniej Australii podejrzewa, że udusił 70-letnią pensjonariuszkę Monicę Mary Stockdale.

 

ZOBACZ: Był na liście najbardziej poszukiwanych FBI. Zatrzymali go w Hiszpanii

 

Mundurowi ustalili, że kobieta zginęła najpewniej 28 listopada. - Ludzie trafiają do takich placówek, aby otrzymać jak najlepszą opiekę. Jesteśmy bardzo zasmuceni śmiercią tej kobiety - powiedział Quentin Flatman z lokalnej policji, cytowany przez "The Guardian".

Zabójstwo w domu opieki. Policja zapowiada "aktywne śledztwo"

Na razie nie wiadomo, dlaczego nastolatek zabił kobietę. Został on zatrzymany w piątek. Funkcjonariusze badają jego przeszłość, czy i gdzie wcześniej pracował, a także dlaczego zdecydował się na pracę w ośrodku, gdzie przebywają starsze osoby.

 

ZOBACZ: USA: Policjantka przedawkowała fentanyl podczas rutynowej kontroli

 

Policja zapewnia, iż dochodzenie w tej sprawie będzie "bardzo aktywne". - Zapewniamy wsparcie najlepsze, jakie możemy, dla najbliższych zmarłej. Sytuacja wstrząsnęła społecznością, jak i ludźmi mającymi bliskich w placówkach opieki - dodał Quentin Flatman.

 

Policjanci przyglądają się także, czy w placówce dochodziło wcześniej do niepokojących incydentów. 19-latek był w niej zatrudniony od roku.

wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie