Kanada: Osiem nastolatek oskarżonych o zabójstwo bezdomnego mężczyzny

Świat
Kanada: Osiem nastolatek oskarżonych o zabójstwo bezdomnego mężczyzny
Facebook/Toronto Police Service
Policjanci z Toronto prowadzą sprawę zabójstwa bezdomnego mężczyzny

Osiem nastolatek zostało oskarżonych o zabicie 59-latka z Toronto. Dziewczyny poznały się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Trzy z nich miały już wcześniej problemy z prawem.

Jak podaje policja z Toronto, gang złożony z trzech 13-latek, trzech 14-latek i dwóch 16-latek osaczył swoją ofiarę na placu w pobliżu głównej stacji kolejowej tuż po północy 18 grudnia.

 

ZOBACZ: Niemcy: Nastolatkowie zjedli ciasto z haszyszem. Sześć osób trafiło do szpitala

 
- Świadkowie, którzy widzieli, jak dziewczyny dźgają mężczyznę przy York Street i University Avenue, wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało ofiarę do pobliskiego szpitala. Mężczyzna, który od kilku tygodni mieszkał w miejskiej noclegowni dla bezdomnych, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - powiedział na konferencji prasowej detektyw sierżant Terry Browne, cytowany przez "New York Post".  

Nastolatki oskarżone o zabicie bezdomnego. Poznały się przez internet

Dziewczyny mieszkają w różnych częściach Toronto i poznały się przez media społecznościowe, choć policja nie ustaliła jeszcze, jak długo się znają. Śledczy wciąż badają, dlaczego spotkały się w tej okolicy i jakie mogły mieć plany na wieczór. 

 

ZOBACZ: Szwecja: 15-latek skazany za gwałt i usiłowanie zabójstwa 9-latki. Na opiekę psychiatryczną


Nastolatki zostały zatrzymane i oskarżone o morderstwo drugiego stopnia. Trzy z nich miały już wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości.
 

adn/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie