Rosja: Dmitrij Miedwiediew grozi i wspomina o "wrodzonej dobroci" Rosjan

Świat
Rosja: Dmitrij Miedwiediew grozi i wspomina o "wrodzonej dobroci" Rosjan
Wikimedia Commons/ By Government.ru, CC BY 4.0
Dmitrij Miedwiediew

"Rosja, z oczywistych dla wszystkich rozsądnych ludzi powodów, nie wykorzystała jeszcze wszystkich środków rażenia" - przekazał Dmitrij Miedwiediew w odpowiedzi na porażkę Rosjan w Chersoniu. Według byłego prezydenta Rosji, nie doszło do "wszystkich możliwych ataków" nie tylko "z wrodzonej ludzkiej dobroci". "Wszystko ma swój czas" - zapowiedział.

W sobotę za pośrednictwem serwisu Telegram Dmitrij Miedwiediew wspomniał o tym, że  "w rutynie ciężkiej codzienności i pod wpływem bardzo trudnych decyzji wojskowych" zaczęto zapominać o rzekomych sukcesach Rosjan. Wypowiedź Miedwiediewa pojawiła się, po tym gdy wojska ukraińskie wyzwoliły z rosyjskiej okupacji Chersoń.

"Rosja kształtuje przyszły porządek świata"

Miedwiediew przekazał, że Rosja prowadzi działania wojenne "próbując ratować życie swoich żołnierzy oraz ludności cywilnej". "Nasi wrogowie nie liczą się z zyciem swoich żołnierzy i cywilów. I to jest nasza ogromna różnica moralna z nimi" - dodał.

 

ZOBACZ: Chersoń wyzwolony. Mieszkańcy świętują na ulicach

 

Polityk nie wspomniał, że rosyjscy żołnierze są odpowiedzialni za zbrodnie wojenne w Ukrainie, przeprowadzenie ataków na miejsca zamieszkiwane przez ludność cywilną, ani o atakach na infrastrukturę krytyczną. Wpisując się w prokremlowską narrację stwierdził, że Rosja "kształtuje porządek świata".

 

"Przypomnijmy, że to Rosja kształtuje dziś przyszły porządek świata, a nie Stany Zjednoczone z Wielką Brytanią czy ciemnym Kijowem. I ten nowy równy porządek świata zostanie zbudowany" - napisał.

 

"Rosja nie wykorzystała jeszcze wszystkich środków rażenia"

Były prezydent Rosji przekazał również, że do tej pory Rosja nie wykorzystała swoich wszystkich możliwości.

 

"Rosja, z oczywistych dla wszystkich rozsądnych ludzi powodów, nie wykorzystała jeszcze wszystkich środków rażenia. I nie atakowała wszystkich możliwych celów wroga znajdujących się we wszystkich miejscowościach. I to nie tylko z wrodzonej ludzkiej dobroci. Wszystko ma swój czas" - dodał.

anw/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie