Kongo. Oficjele przecinali wstęgę. Wtedy most się zawalił

Świat
Kongo. Oficjele przecinali wstęgę. Wtedy most się zawalił
Twitter.com/Hopewell Chin’ono
Do zawalenia kładki doszło podczas uroczystości oddania jej do użytku.

W Demokratycznej Republice Konga urzędnicy otwierali kładkę dla pieszych, która miała ułatwić życie w czasie pory deszczowej, gdy wezbrana woda zalewa stary mostek. Kiedy nożyczki dotknęły wstęgi, przeprawa pod ciężarem delegacji zadrżała, a następnie zawaliła się. Nikomu nic poważnego się nie stało. "To wyjaśnia, dlaczego młodzi ludzie chcą opuścić kontynent" - napisał dziennikarz z Zimbabwe.

Gdy w Demokratycznej Republice Konga (DRK) lokalni oficjele próbowali uroczyście otworzyć kładkę, która miała zastąpić dotychczasowy most sklecony z drągów i bali doszło do katastrofy.

Most pękł z hukiem pod ciężarem władzy

Nowa kładka o szerokości prawie dwóch metrów miała ułatwić ludziom poruszanie się w porze deszczowej, podczas której stary mostek zalewały wezbrane wody.

 

Pod ciężarem odświętnie ubranej delegacji nowa kładka dla pieszych zachybotała i zawaliła się.

 

ZOBACZ: Budynek grozi zawaleniem, ludzie nie mają gdzie pójść

 

Konstrukcja pękła w poprzek w połowie długości. Lokalni działacze skakali na brzeg, część uratowali zebrani mieszkańcy. Reszta skakała do koryta wyschniętej strugi, nad którą zbudowano przeprawę.

Afrykański dziennikarz: "Tragiczna porażka. Nieudolni liderzy"

Nagranie dostępne w internecie wywołało wiele komentarzy. Pechową inwestycją zajmowały się także telewizje w krajach afrykańskich.

 

Hopewell Chin’ono, dziennikarz z Zimbabwe pisze o incydencie: "Tragiczna porażka przywództwa w naszym regionie jest ogromnie przygnębiająca i wyjaśnia, dlaczego młodzi ludzie próbują opuścić kontynent".

 

ZOBACZ: Londyn. Trzynaście osób rannych po zawaleniu się antresoli w pubie

 

"Naprawdę staliśmy się globalnym pośmiewiskiem z powodu nieudolnych liderów" - pisze Chin’ono na Twitterze.

 

Minister uroczyście otworzył... kran z wodą

Portal Iharare.com z Zimbabwe przypomina, że w 2018 roku były minister finansów tego kraju Patrick Chinamasa zyskał rozgłos w całej Afryce po tym, jak uruchomił kosz na śmieci.

 

ZOBACZ: Ławki "z polską flagą". Sosnowiec odpowiada nietypowym regulaminem

 

Z kolei w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kranu owiniętego wstążkami, który urzędnik uroczyście otwierał, ku uciesze zebranych widzów - przypomina portal.

 

Demokratyczna Republika Konga to drugie co do wielkości i trzecie jeśli chodzi o liczbę mieszkańców państwo Afryki, położone w środkowej części kontynentu, w dorzeczu rzeki Kongo.

hlk/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie