Hiszpania. Wraca obowiązek noszenia masek ochronnych na ulicach

Świat
Hiszpania. Wraca obowiązek noszenia masek ochronnych na ulicach
PAP/EPA/MIGUEL OSES
Nie powróci godzina policyjna

Rząd Hiszpanii ogłosił w środę przywrócenie obowiązku noszenia na ulicach masek ochronnych. Wyjaśniono, że ma to związek z nasilającą się w kraju szóstą falą pandemii COVID-19.

Jak poinformował premier Pedro Sanchez, przywrócone obostrzenie zostało omówione przez niego z władzami wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Zaznaczył, że maska będzie obowiązkowa wszędzie tam, gdzie trudno zachować 1,5-metrowy dystans między ludźmi.

 

ZOBACZ: USA. FDA zatwierdziła Paxlovid jako pierwszy doustny lek na COVID-19

 

Sanchez zapewnił, że jego rząd nie planuje wprowadzania w okresie świąteczno-noworocznym restrykcji polegających na zamykaniu lokali handlowych i gastronomicznych lub na ograniczaniu ich godzin funkcjonowania. Odrzucił też wnoszone przez władze Katalonii i Kantabrii apele o ogłoszenie godziny policyjnej.

Hiszpania wzmacnia zaplecze medyczne 

Szef centrolewicowego gabinetu wyjaśnił, że aby sprostać pandemii konieczne będzie nasilenie w całym kraju szczepień przeciwko koronawirusowi, w tym szczególnie podawania trzeciej dawki preparatów. Premier dodał, że służby medyczne zostaną w tej kampanii wsparte przez lekarzy hiszpańskiej armii.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Ponad 100 tys. zakażeń jednej doby. Niechlubny rekord

 

Sanchez zapowiedział, że w 2022 roku jego rząd planuje zwiększenie liczby pracowników służby zdrowia. Ogłosił plan zawierania umów o pracę z lekarzami, którzy są na emeryturze w celu powiększenia personelu medycznego.

 

 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie