Portugalia. 5,8 tys. zakażeń koronawirusem. To największa dobowa liczba infekcji od lutego

Świat
Portugalia. 5,8 tys. zakażeń koronawirusem. To największa dobowa liczba infekcji od lutego
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
Portugalscy komentatorzy wskazują, że największa od lutego dobowa liczba infekcji koronawirusem zbiega się z procesem szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

W Portugalii odnotowano w ciągu ostatniej doby 5,8 tys. zakażeń koronawirusem, najwięcej od lutego - poinformował w środę resort zdrowia w Lizbonie. Ministerstwo wskazało na szybko rosnącą liczbę osób hospitalizowanych.

Według danych portugalskiej służby zdrowia w środę w szpitalach leczyło się z Covid-19 prawie 1000 pacjentów, z czego 150 na oddziałach intensywnej terapii. Wśród hospitalizowanych dominują mieszkańcy aglomeracji Lizbony oraz Porto.

 

W ciągu ostatniej doby w związku z Covid-19 zmarło w kraju 11 osób.

Chorzy są zakażeni głównie wariantem Delta 

Przedstawicielka resortu zdrowia Portugalii Graca Freitas wskazała, że w środę liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 przypadająca na 100 tys. obywateli przekroczyła w Portugalii poziom 514. Sprecyzowała, że pomiędzy wtorkiem a środą zanotowano 5,8 tys. zakażeń koronawirusem, głównie wariantem Delta. Freitas przypomniała, że tak wysoka dzienna liczba infekcji nie była notowana od 11 lutego 2021 roku, kiedy w Portugalii kończyła się czwarta fala pandemii.

 

ZOBACZ: Pracodawca będzie mógł wymagać negatywnego testu na COVID-19? Będzie publiczne wysłuchanie projektu

 

Portugalscy komentatorzy wskazują, że największa od lutego dobowa liczba infekcji koronawirusem zbiega się z procesem szczepień dzieci w wieku 5-11 lat. Odnotowują, że 10-milionowa Portugalia należy do światowej czołówki pod względem liczby zaszczepionych osób, gdyż do środy pełen proces szczepień przeciw Covid-19 przeszło prawie 88 proc. populacji.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie