Wielka Brytania. Oburzenie w parlamencie po doniesieniach o zażywaniu narkotyków

Świat
Wielka Brytania. Oburzenie w parlamencie po doniesieniach o zażywaniu narkotyków
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Według "The Sunday Times" w budynku parlamentu"zażywanie marihuany oraz kokainy odbywa się w sposób niemal otwarty". Do publikacji i domniemanego problemu odniesie się spiker brytyjskiej Izby Gmin. Pojawił się pomysł, żeby w parlamencie przebywały wytresowane do wykrywania narkotyków psy.

Spiker brytyjskiej Izby Gmin Lindsay Hoyle zapowiedział, że w tym tygodniu poruszy w rozmowie z policją temat domniemanego zażywania narkotyków na terenie parlamentu. Bierze pod uwagę obecność w budynku psów szkolonych do wykrywania narkotyków. 

 

To reakcja na publikację "The Sunday Times", według którego w budynku parlamentu zażywanie marihuany oraz kokainy odbywa się w sposób niemal otwarty. Jak podała gazeta, ślady kokainy wykryte zostały podczas przeprowadzonych niedawno testów w 11 spośród 12 toalet na terenie parlamentu, w tym w tych, do których dostęp mają osoby tylko ze stałą przepustką parlamentarną.

The Sunday Times: były poseł miał według pogłosek handlować narkotykami

Ponadto jak podał "The Sunday Times", jeden były już poseł miał umieścić swojego dilera narkotykowego na liście asystentów, aby w ten sposób płacić mu za dostawy, ten sam były poseł miał według pogłosek sam handlować narkotykami, a jeden z poselskich asystentów miał w ciągu minionego roku zostać wyrzucony z pracy po tym, jak wyszło na jaw, że zażywa kokainę.

 

ZOBACZ:Kierowca tira zmyślił, że został napadnięty. W ciężarówce znaleziono narkotyki

 

- Doniesienia o zażywaniu narkotyków w parlamencie podane przez The Sunday Times+ są głęboko niepokojące i poruszę je priorytetowo rozmowie z policją metropolitalną. Oczekuję, że zobaczę pełne i skuteczne egzekwowanie prawa - powiedział Lindsay Hoyle.

Psy do wykrywania narkotyków

- Podczas gdy parlament zapewnia szerokie wsparcie dla każdego pracownika lub członka, który może potrzebować pomocy w związku z zażywaniem narkotyków - i zachęcam każdego, kto zmaga się z takimi problemami, aby skorzystać z takiej pomocy - dla tych, którzy zdecydują się zignorować prawo i będą szkodzić reputacji tej instytucji, sankcje są poważne - dodał spiker Brytyjskiej Izby Gmin.

 

ZOBACZ: Pies Edek wykrył narkotyki. Pomógł funkcjonariuszom KAS

 

O pomyśle przyprowadzenia do parlamentu psów szkolonych do wykrywania narkotyków wspomniał poseł Charles Walker, który jest przewodniczącym komisji administracyjnej, ale jak podaje Sky News, również Hoyle bierze to pod uwagę.

nb/ sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie