Rawicz. Kierowca tira zmyślił, że został napadnięty. W ciężarówce znaleziono narkotyki

Polska
Rawicz. Kierowca tira zmyślił, że został napadnięty. W ciężarówce znaleziono narkotyki
KPP Rawicz
W schowku w kabinie tira znaleziono woreczek strunowy z narkotykami

43-letni kierowca tira powiadomił policjantów z Rawicza (woj. wielkopolskie), że został pobity, przypalany nożem i okradziony. Okazało się, że napad został zmyślony, a zgłaszający miał przy sobie amfetaminę.

Oficer prasowa policji w Rawiczu asp. sztab. Beata Jarczewska poinformowała, że w nocy z 31 października na 1 listopada pochodzący z Oleśnicy 43-letni kierowca tira powiadomił rawickich funkcjonariuszy o rzekomym napadzie.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Samochód dachował na S8. Nie żyje 30-letni kierowca, obywatel Szwecji

 

Mężczyzna zawiadomił policjantów, że na drodze ekspresowej S5 śledzili go bandyci, którzy poruszali się kilkoma autami. - Gdy zjechał na MOP Folwark, oni też skręcili, następnie go pobili, przypalali rozgrzanym nożem oraz ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami – opisała zgłoszenie Jarczewska.

Policjanci nabrali wątpliwości

Policjanci, którzy zajęli się sprawą rzekomego rozboju rozmawiając z 43-latkiem nabrali wątpliwości, czy rzeczywiście doszło do napadu. Jak podkreśliła Jarczewska, kierowca mówił nieskładnie, zmieniał wersje wydarzeń i był nienaturalnie pobudzony. - Wszystko to brzmiało niewiarygodnie, wręcz absurdalnie - zaznaczyła.

 

Wersja wydarzeń przedstawiana przez kierowcę upadła, gdy w kabinie jego ciężarówki funkcjonariusze znaleźli rzekomo skradziony portfel i narkotyki. - W schowku w kabinie znajdował się woreczek strunowy z zawartością ponad 7 g amfetaminy. W innym miejscu kabiny znaleziono natomiast, tackę z uformowaną tzw. kreską z amfetaminy i plastikową kartę, która posłużyła do jej zrobienia - opisała policjantka.

 

ZOBACZ: Warszawa. Napadł i okradł własną babcię. Przyłożył jej nóż do gardła

 

- Nie wiadomo, czy zachowanie mężczyzny to efekt zbyt wybujałej wyobraźni, czy zażycia narkotyków, które zostały znalezione w kabinowe samochodu - przyznała Jarczewska.

 

43-latkowi przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do trzech lat więzienia. Od mężczyzny pobrano także krew do badań, aby sprawdzić, czy kierował ciężarówką pod wpływem środków odurzających

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie