Podkarpackie: próbował rozjechać ludzi przy kąpielisku. 26-latek usłyszał zarzuty

Polska
Podkarpackie: próbował rozjechać ludzi przy kąpielisku. 26-latek usłyszał zarzuty
Polsat News/ Autor: Michał
Całą sytuację nagrał świadek zdarzenia

Do 3 lat więzienia grozi 26-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o próbę przejechania samochodem pieszych w Radymnie (woj. podkarpackie). Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Jak poinformowała we wtorek asp. sztab. Anna Długosz, oficer prasowy jarosławskiej policji, gdzie przedstawiono podejrzanemu zarzuty, młody mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Jednak na obecnym etapie postępowania śledczy nie ujawniają ich treści.

 

ZOBACZ: Jadąc porsche, śmiertelne potrącił pieszego w Warszawie. Aktywiści oskarżają "patoinfluencera"

 

Asp. sztab. Długosz przekazała, że prowadzący postępowanie zawnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. O ich zastosowaniu zdecyduje prokuratura.

Pobrano im krew

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, przed godz. 3 w Radymnie. Policja otrzymała sygnał, że na parkingu przed kąpieliskiem kierowca bmw potrącił pieszego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, nie potwierdzili tej informacji. Na parkingu stało osobowe bmw, samochód został zabezpieczony.

 

W niedzielę wieczorem policja zatrzymała trzech mężczyzn, w tym: podejrzanego o kierowanie autem, pasażera oraz właściciela bmw. Wszyscy są mieszkańcami powiatu jarosławskiego.

 

W chwili zatrzymania wszyscy byli trzeźwi, ale miało to miejsce wiele godzin po zdarzeniu przy kąpielisku. Pobrano od nich krew do badań, m.in. na obecność substancji psychoaktywnych. Śledczy czekają na wyniki.

Cztery osoby pokrzywdzone

W toku postępowania policja ustaliła, m.in. na podstawie nagrań z monitoringu i przesłuchaniu świadków, że za kierownicą bmw siedział 26-latek i to właśnie jemu przedstawiono zarzut z art. 160 par. 1 kk, który mówi: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

 

ZOBACZ: Podkarpacie. Próbował rozjechać ludzi przy kąpielisku. Śledczy szukają pokrzywdzonych

 

Dotychczas w sprawie ustalono cztery osoby pokrzywdzone.

 

Dwaj pozostali młodzi mężczyźni, czyli 19-letni właściciel pojazdu i 22-letni pasażer, którzy razem z podejrzanym przebywali w samochodzie w momencie popełnienia przestępstwa, zostali przesłuchani jako świadkowie w sprawie.

 

Do nagrania ze zdarzenia dotarło Polsat News. Widać na nim jak samochód osobowy próbuje rozjechać pieszych, którzy uciekają przed pojazdem.

 

WIDEO: nagranie z momentu zdarzenia

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie