Chorwacja: wypadek autobusu w pobliżu Slavonskiego Brodu. Kierowca zasnął za kierownicą

Świat
Chorwacja: wypadek autobusu w pobliżu Slavonskiego Brodu. Kierowca zasnął za kierownicą
SBONLINE/Associated Press/East News
Co najmniej 10 osób zginęło, a 40 odniosło rany w wypadku autokaru

Co najmniej 10 osób zginęło, a 40 odniosło rany w wypadku autokaru, do którego doszło w niedzielę rano na autostradzie A3 w pobliżu Slavonskiego Brodu - podały chorwackie media. Stan ośmiu rannych osób jest oceniany jako ciężki - podała agencja prasowa Hina.

"Pomoc medyczna została udzielona w sumie 45 osobom; wszystkie hospitalizowano" - poinformował dyrektor szpitala okręgowego w mieście Slavonski Brod, dr med. Josip Samardżić.

Kierowca zasnął za kierownica

Śledztwo na miejscu wypadku prowadził zastępca prokuratora miejskiego Slavko Pranjić. Przekazał on, że kierowca został aresztowany i przyznał się, że podczas jazdy na chwilę zasnął. 

 

Jak informuje chorwacki portal Totalcroatianews, prokurator zapytany, czy kierowca przyznał, że zasnął w czasie jazdy i dlatego pojazd wpadł w poślizg, powiedział: "Według informacji, które mam od policji będącej na miejscu zdarzenia, tak właśnie twierdzi, ale okoliczności będą nadal ustalane".

 

Pranjić poinformował, że śledztwo jest prowadzone i prawdopodobnie zostanie wszczęte postępowanie karne przeciwko 52-letniemu kierowcy, obywatelowi Kosowa, który, jak dodał, jest obecnie podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego z poważnymi konsekwencjami. Drugi kierowca zginął w wypadku.

 

Według Radia Wolna Europa, wśród 10 zabitych jest jeden kierowca, a 15 osób jest ciężko rannych.

 

Autobus jadący z Frankfurtu nad Menem (Niemcy) do Prisztiny zsunął się z pasa autostrady i wywrócił na bok. Na miejscu trwa akcja ratownicza. Według lokalnych mediów w autobusie było 15 dzieci, a jedno z nich — dziewczynka, jest poważnie ranna.

Autobusem mogli podróżować cudzoziemcy

Policja nie ujawniła na razie narodowości i tożsamości ofiar. Wśród pasażerów mogli być cudzoziemcy.

 

 

Do wypadku doszło na autostradzie A3, która biegnie od granicy ze Słowenią w Breganie do granicy z Serbią w Lipovacu. Trasa ta była kiedyś częścią autostrady Braterstwo i Jedność łączącej republiki byłej Jugosławii: Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię.

msl/wys/pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie