Podkarpacie: próbował rozjechać ludzi. Policja zatrzymała sprawcę wydarzeń

Polska
Podkarpacie: próbował rozjechać ludzi. Policja zatrzymała sprawcę wydarzeń
Polsat News / Autor: Michał

Do szokującego zdarzenia doszło w miejscowości Radymno koło Jarosławia na Podkarpaciu. Z niewiadomych przyczyn kierowca próbował przejechać pieszych. Tożsamość właściciela pojazdu została ustalona przez policjantów. Według informacji komendanta głównego policji, sprawca został zatrzymany.

Jak poinformował komendant główny policji Jarosław Szymczyk, zatrzymane zostały trzy osoby, a pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec tamtego powiatu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Radymno koło Jarosławia na Podkarpaciu.

 

Jak przekazała wcześniej policja w rozmowie z Polsat News, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pojazd został zatrzymany i trwa ustalanie tożsamości kierującego pojazdem.

 

WIDEO: Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia

 

Ustalono tożsamość właściciela pojazdu

- Nieznane są motywy zdarzenia, gdyż jest to świeża sprawa. Trwa przesłuchiwanie świadków - przekazała Polsat News Anna Długosz z policji w Jarosławiu. Jak dodała policjantka, pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu oraz ustalono tożsamość jego właściciela. 

 

ZOBACZ: Chorwacja: wypadek autobusu w pobliżu Slavonskiego Brodu. Co najmniej 10 osób zginęło

 

- Policjanci z Jarosławia otrzymali zgłoszenie o 3 nad ranem. z tej przekazanej informacji wynikało, ze kierujący BMW miał potrącić pieszych. Kiedy dojechali policjanci na miejsce, nikogo tam nie zastali. W rejonie ok. kilometra od miejsca tego zdarzenia podczas patrolu policjanci zauważyli uszkodzone BMW, ten samochód jest zabezpieczony na policyjnym parkingu i w tek chwili policjanci prowadza czynności, które maja przede wszystkim na celu wyjaśnić dokładne okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia i wskazać kierowcę. Policjanci ustalili właściciela tego samochodu i będą wykonywane z nim czynności - opisywała Ewelina Wrona z rzeszowskiej Policji. 

 

WIDEO: Auto wjechało w ludzi. Poszukiwania sprawcy 

 

Polsat News dotarł także do świadka tych wydarzeń. - Po dyskotece właśnie to się wydarzyło, wszyscy wyszli elegancko i tu zaraz wjechał nie wiem skąd i wrócił drugi raz. Widziałem jak kolegę potrącił, to było coś takiego pisk, hałas i tyle. To chory człowiek. On potrafił wjeżdżać w ludzi po prostu, to dla mnie wyglądało jak terrorysta - relacjonował. 

"To jest bandyta"

- To jest bandyta, który potraktował samochód jako narzędzie zbrodni - komentuje sprawę Marek Konkolewski.

 

- Sprawa konfiskaty samochodów pijanych kierowców, którzy spowodowali śmiertelny wypadek jest prawie przesądzona. To ostatni dzwonek, by zaapelować do rządzących, aby rozszerzyć ten przepis o uczestników nielegalnych wyścigów. Chodzi o osoby, które uciekają przed policją oraz decydują się zbiec z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy - dodał ekspert.

 

WIDEO: Nagranie z miejsca zdarzenia

Kierowcy pod wpływem narkotyków

- Policja ma narzędzia by szybko stwierdzić czy kierowca jest pijany. Niestety weryfikacja czy kierowca jest pod wpływem narkotyków jest znacznie trudniejsza. Policja ma co prawda narkotestery, ale w większości potrzebne są badania chemiczne które są drogie - stwierdza Marek Konkolewski.

 

Jego zdaniem, kierowcy pod wpływem środków psychoaktywnych to poważny problem społeczny, z którym trzeba się zmierzyć.

 

Więcej na ten temat w Wydarzeniach Polsat News o 18:50.

wys/msl/pdb/polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie