Podkarpacie. Próbował rozjechać ludzi przy kąpielisku. Śledczy szukają pokrzywdzonych

Polska
Podkarpacie. Próbował rozjechać ludzi przy kąpielisku. Śledczy szukają pokrzywdzonych
Polsat News/ Autor: Michał
Trwa poszukiwanie osób pokrzywdzonych.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi intensywne działania zmierzające do ustalenia okoliczności próby przejechania pieszych przy kąpielisku w Radymnie (woj. podkarpackie). W sprawie zatrzymano trzech młodych mężczyzn. Poszukiwane są osoby pokrzywdzone.

Jak poinformowała w poniedziałek zastępca prokuratora rejonowego w Jarosławiu prok. Bożena Harasz-Wołoszyn, czynności są prowadzone w kierunku art. 160 par. 1 kk, który mówi: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

 

ZOBACZ: Podkarpacie: próbował rozjechać ludzi. Policja zatrzymała sprawcę wydarzeń

 

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, przed godz. 3 w Radymnie. Policja otrzymała sygnał, że na parkingu przed kąpieliskiem kierowca bmw potrącił pieszego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, nie potwierdzili tej informacji. Na parkingu stało osobowe bmw, samochód został zabezpieczony.

 

WIDEO: Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia

 

 

W mediach pojawiło się nagranie, pokazane w Polsat News, na którym widać, jak samochód osobowy próbuje rozjechać pieszych, którzy uciekają przed pojazdem.

Trzy osoby zatrzymane

Jak poinformował komendant główny policji Jarosław Szymczyk, zatrzymane zostały trzy osoby, a pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec tamtego powiatu.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Próbował rozjechać policjanta. Później sięgnął po siekierę

 

Policja przekazała wcześniej w rozmowie z Polsat News, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pojazd został zatrzymany. - Nieznane są motywy zdarzenia, gdyż jest to świeża sprawa. Trwa przesłuchiwanie świadków - przekazała Polsat News Anna Długosz z policji w Jarosławiu. Jak dodała policjantka, pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

 

WIDEO: Auto wjechało w ludzi

 

 

Polsat News dotarł także do świadka tych wydarzeń. - Po dyskotece właśnie to się wydarzyło, wszyscy wyszli elegancko i tu zaraz wjechał nie wiem skąd i wrócił drugi raz. Widziałem jak kolegę potrącił, to było coś takiego pisk, hałas i tyle. To chory człowiek. On potrafił wjeżdżać w ludzi po prostu, to dla mnie wyglądało jak terrorysta - relacjonował. 

 

WIDEO: Nagranie z miejsca zdarzenia

 

Przesłuchanie świadków

Prok. Harasz-Wołoszyn powiedziała, że obecnie trwają czynności w sprawie. Trwa przesłuchiwanie świadków, zabezpieczony został monitoring z miejsca zdarzenia.

 

Czynności z udziałem zatrzymanych trzech mężczyzn zaplanowano na wtorek.

 

Chodzi m.in. o ustalenie przebiegu zdarzenia, aby wiadomo było, w jakim charakterze zatrzymani mężczyźni zostaną przesłuchani.

Ustalają pokrzywdzonych

Trwa także poszukiwanie osób pokrzywdzonych.

 

- W związku z tym zdarzeniem obecnie mamy ustalone dwie osoby pokrzywdzone. Zostały one ustalone w toku intensywnych czynności, nie zgłosiły się same – zaznaczyła prokurator.

 

Zaapelowała, aby osoby, które widziały lub brały udział w tym zdarzeniu, zgłosiły się do prokuratury w Jarosławiu lub na policję w Radymnie.

rsr/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie