Hiszpania. 9-latek uciekł z domu. Pomógł policji schwytać pedofila

Świat
Hiszpania. 9-latek uciekł z domu. Pomógł policji schwytać pedofila
Pixabay/ Free-Photos
Agresor wykorzystywał córkę kobiety co najmniej od roku

Poszukiwany przez kilka dni chłopiec z Malagi, na południu Hiszpanii, który uciekł z domu, pomógł policji w schwytaniu domniemanego pedofila. Aresztowany mężczyzna to ojciec 9-latka.

Według dziennika "Sur", który we wtorek opisał trwające od dłuższego czasu wykorzystywanie seksualne pasierbicy przez 41-letniego mieszkańca Malagi, zaginiony dziewięciolatek pojawił się na jednym z andaluzyjskich komisariatów, aby opowiedzieć o "swoich problemach domowych".

Matka chłopca miała wiedzieć o wszystkim

Podczas rozmowy z policjantami zeznał, że od pewnego czasu nie może jeść i nie może się uczyć z powodu sytuacji panującej w domu. Chłopiec ujawnił, że jego ojciec wykorzystuje seksualnie jego przyrodnią siostrę.

 

ZOBACZ: Holandia. Sąd skazał gwałciciela na dwa lata więzienia i na grzywnę

 

Z dochodzenia wynika, że 36-letnia matka chłopca, a także jego przyrodniej 15-letniej siostry, miała wiedzieć o napaściach seksualnych na swoją córkę popełnianych przez życiowego partnera. Miała z nim dwójkę innych dzieci w wieku 7 i 3 lat.

Wykorzystywał 15-latkę od conajmniej roku

Domniemany pedofil, z którym żyła kobieta, został już, jak ustalił "Sur", aresztowany. Według gazety z ustaleń policji wynika, że agresor wykorzystywał córkę kobiety co najmniej od roku, a napaści seksualne odbywały się w obecności jej młodszego rodzeństwa.

 

ZOBACZ: Białoruś. Rząd w Mińsku zdecydował o zamknięciu ambasady w Kanadzie

 

W związku z potwierdzeniem, iż matka dzieci wiedziała o nadużyciach i przyzwalała na nie, sąd nakazał uruchomienie procesu pozbawienia jej praw rodzicielskich. Wszystkie jej dzieci przekazano zaś tymczasowo instytucji opiekuńczej.

aml
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie