Hiszpania. Masowy napływ imigrantów do Ceuty. Zmarł trzeci Marokańczyk

Świat
Hiszpania. Masowy napływ imigrantów do Ceuty. Zmarł trzeci Marokańczyk
fot. PAP/EPA/BRAIS LORENZO
Migranci po przybyciu do Ceuty (Hiszpania, 19 maja 2021r.)

W sobotę rano w szpitalu w Ceucie zmarł trzeci Marokańczyk, który w poniedziałek uczestniczył w masowym wtargnięciu nielegalnych imigrantów do tej północnoafrykańskiej enklawy Hiszpanii.

Jak podały w sobotnim komunikacie służby medyczne Ceuty, zmarły mężczyzna odniósł poważne obrażenia po upadku z dużej wysokości w porcie autonomicznego miasta. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w trakcie masowego wtargnięcia afrykańskich imigrantów, głównie Marokańczyków, do tego hiszpańskiego miasta.

 

ZOBACZ: Ceuta. Imigranci masowo docierają do hiszpańskich enklaw [WIDEO]

 

 

Według informacji lokalnych mediów zgon młodego imigranta nastąpił wskutek bardzo ciężkich obrażeń odniesionych po upadku z ogrodzenia o wysokości około 10 m. W dalszym ciągu lokalna policja bada przyczynę wypadku.

 

Tymczasem, jak podał portal "El Faro de Ceuta", w sobotę rano odbył się w enklawie pogrzeb 19-latka, który utonął podczas próby przepłynięcia wpław do brzegu autonomicznego miasta. Ciało innego Marokańczyka, biorącego udział w trwającym od poniedziałku do środy masowym napływie nielegalnych imigrantów, zostało znalezione w wodzie u brzegów Ceuty w czwartek.

 

Z szacunków rządu Ceuty wynika, że wskutek masowego napływu imigrantów po zawieszeniu w poniedziałek przez Maroko kontroli na granicy z tą enklawą przybyło tam ponad 10 tys. afrykańskich imigrantów. Dotychczas władze Hiszpanii deportowały blisko 7 tys. nielegalnych przybyszów.

ms/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie