Izrael. Policja zastrzeliła palestyńskiego nożownika w Jerozolimie

Świat
Izrael. Policja zastrzeliła palestyńskiego nożownika w Jerozolimie
PAP/EPA/Yonatan Sindel
Izraelski personel bezpieczeństwa kontrolujący ciało Palestyńczyka, który został zastrzelony podczas przeprowadzania ataku nożem w pobliżu izraelskiej siedziby policji w Jerozolimie.

Sytuacja w Izraelu nadal jest niestabilna po 11 dniach wojny. Mimo zawieszenia broni dalej dochodzi do starć na ulicy. Izraelski żołnierz i cywil zostali ranni w poniedziałek w wyniku ataku nożownika w Jerozolimie Wschodniej. Napastnik został zastrzelony - poinformowała izraelska policja, która nazwała zdarzenie "atakiem terrorystycznym".

Izraelska policja zastrzeliła napastnika, który dźgnął izraelskiego żołnierza i cywila w Jerozolimie. Rannych mężczyzn w wieku ok. 20 lat przewieziono do pobliskiego szpitala - przekazały izraelskie służby medyczne. Jeden z nich odniósł ciężkie obrażenia.

Ranny żołnierz

Jeden z rannych mężczyzn jest izraelskim żołnierzem - podało wojsko. - Żołnierz otrzymał pomoc medyczną na miejscu zdarzenia i został ewakuowany do szpitala w celu dalszego leczenia - przekazano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Strefa Gazy po walkach z Izraelem. Wiceminister: co najmniej 2 tys. mieszkań zniszczonych

 

Do incydentu doszło w pobliżu dzielnicy Szejch Dżarra w Jerozolimie Wschodniej, gdzie potencjalne eksmisje palestyńskich rodzin wywołały masowe protesty i przyczyniły się do wybuchu 11-dniowego konfliktu zbrojnego między Izraelem a bojownikami ze Strefy Gazy.

Zastrzelili nożownika, Biden zaczyna działać

Na wideo widać izraelski personel bezpieczeństwa kontrolujący ciało Palestyńczyka, który został zastrzelony podczas przeprowadzania ataku nożem w pobliżu izraelskiej siedziby policji w Jerozolimie.

 

WIDEO: Tłumy ludzi zebrały się wokół policji i zastrzelonego nożownika

  

Prezydent USA Joe Biden ogłosił, że wyśle sekretarza stanu Antony'ego Blinkena do Jerozolimy i Ramallah, aby ustabilizować zawieszenie broni. Biden przekazał, iż "żelazne zaangażowanie Waszyngtonu w bezpieczeństwo Izraela" będzie dążyło również do odbudowy więzi z Palestyńczykami i wsparcia dla nich "po latach zaniedbań".

Napastnik zidentyfikowany

Policja nie podała żadnych szczegółów dotyczących napastnika, ale nazwała go "terrorystą"; określeniem tym zwykle nazywa się Palestyńczyków - pisze agencja AP. Nożownik został jednak zidentyfikowany.

 

ZOBACZ: Joe Biden traci cierpliwość: już dość wygłupów, Izrael musi to zakończyć

 

Pchnięcie nożem miało miejsce naprzeciwko siedziby policji i na obrzeżach dzielnicy Sheikh Jarrah, gdzie próby eksmisji palestyńskich rodzin z ich domów przez żydowskich osadników stały się przedmiotem krajowych i międzynarodowych protestów.

 

Izraelska policja wokół zastrzelonego nożownikaPAP/EPA/Yonatan Sindel

Izraelska policja wokół zastrzelonego nożownika

 

Poniedziałkowy napastnik został zidentyfikowany przez palestyńskie media jako 17-latek z dzielnicy Kafr Aqab we Wschodniej Jerozolimie.

aml/ sgo/The Guardian/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie