Łódź. Policyjna "obława" na kierowców. 43 wykroczenia na jednym skrzyżowaniu

Polska
Łódź. Policyjna "obława" na kierowców. 43 wykroczenia na jednym skrzyżowaniu
KMP w Łodzi
Łódzka drogówka razem z pracownikami Centrum Sterowania Ruchem kontrolowali w czwartek, 20 maja skrzyżowanie al. Palki z ul. Wojska Polskiego

Łódzcy kierowcy nie mieli powodów do zadowolenia. W ciągu kilku godzin łódzka drogówka dopatrzyła się 43 wykroczeń na jednym skrzyżowaniu. Ponad 20 kierowców zostało ukaranych za przejazd na czerwonym świetle. Do łapania kierowców wykorzystywano miejski monitoring.

Łódzka drogówka razem z pracownikami Centrum Sterowania Ruchem kontrolowali w czwartek, 20 maja skrzyżowanie al. Palki z ul. Wojska Polskiego. W ciągu kilku godzin monitoring zarejestrował kilkadziesiąt naruszeń przepisów. 

 

- W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 43 pojazdy, których kierujący popełnili wykroczenia. Wśród wielu czynów, najpoważniejszym było przejeżdżanie skrzyżowania w cyklu czerwonego światła - powiedziała asp. sztab. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej policji.

To samo tłumaczenie

Z tego powodu mandatem ukaranych zostało 27 kierowców. Policja sporządziła też jeden wniosek do sądu. Jak relacjonują policjanci, kierowcy tłumaczyli, że przejeżdżali na żółtym lub czerwonym świetle, ponieważ nie chcieli gwałtowanie hamować. 

 

ZOBACZ: Policyjny dron namierzał piratów drogowych. Posypały się mandaty

 

- Mundurowi okazywali kierującym nagranie z monitoringu, które nie pozostawiało wątpliwości w cyklu jakiego światła poruszał się pojazd - dodaje Boratyńska. 

Spadła liczba mandatów

Przed rokiem fotoradary zarejestrowały 1,37 mln naruszeń przepisów drogowych. Z danych polskiej policji wynika, że liczba mandatów w 2020 roku zmniejszyła się o 61 tys., w porównaniu do 2019 r. - podaje serwis motofakty.pl. 

 

ZOBACZ: Lubuskie: 37-latek ranił nożem policjanta

 

Zmalała liczba przewinień związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości (z 171 tys. w 2019 r., do 129 tys. w 2020 r.). 

dsk/Polsatnews.pl/motofakty.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie