Nagi rowerzysta w Szałasie. Ukarany mandatami, m.in za brak maseczki

Polska
Nagi rowerzysta w Szałasie. Ukarany mandatami, m.in za brak maseczki
pixabay/zdj. ilustracyjne
Rowerzysta po interwencji funkcjonariuszy, założył na siebie ubranie, które miał przy sobie i kontynuował podróż.

47-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego dwukrotnie wybrał się na przejażdżkę rowerową zupełnie nago. Został ukarany m.in. za nieobyczajne zachowanie i brak maseczki.

Jak poinformował Michał Kwieciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, do pierwszej interwencji policjanci zostali wezwani w środę przez mieszkańców miejscowości Szałas w gminie Sędziszów. Ze zgłoszenia wynikało, że przez wioskę jedzie kompletnie nagi rowerzysta.

 

ZOBACZ: Warszawa. Kompletnie nagi wyszedł na spacer. Rzucił się na funkcjonariuszy

 

- Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili, że to prawda. Trzeźwy 47-latek stwierdził, że nie jest ubrany, ponieważ jest mu gorąco. Mężczyzna został ukarany za wybryk nieobyczajny oraz za brak obowiązkowej maseczki – powiedział funkcjonariusz.

 

Mężczyzna został ukarany mandatami w wysokości 300 złotych. Po interwencji funkcjonariuszy, założył na siebie ubranie, które miał przy sobie i kontynuował podróż.

Nie miał maseczki

Sytuacja powtórzyła się w czwartek. Ten sam rowerzysta, również kompletnie nagi, został zatrzymany w miejscowości Trzciniec w gminie Nagłowice.

 

ZOBACZ: Półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu. Jest odpowiedź Benedyktynów

 

- Tym razem badanie trzeźwości wskazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że wybiera się do lekarza. Co ciekawe, chciał dojechać do przychodni w Jędrzejowie oddalonej o około 20 kilometrów – relacjonował Kwieciński.

 

Mężczyzna ponownie został ukarany za wybryk nieobyczajny, brak maseczki oraz jazdę rowerem po alkoholu. Czwartkowa wycieczka rowerowa kosztowała go 650 złotych. W związku z tym, że był nietrzeźwy został odebrany z miejsca interwencji przez swoich bliskich

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie