Lubuskie: 37-latek ranił nożem policjanta

Polska
Lubuskie: 37-latek ranił nożem policjanta
Lubuska Policja
Mężczyzna usłyszał zarzuty

Trzy miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który groził pozbawieniem życia domownikom biegając po mieszkaniu z nożem. Podczas interwencji, rozjuszony mężczyzna ranił nożem w rękę jednego z funkcjonariuszy – poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec córki i konkubiny, czynnej napaści na policjanta i przywłaszczenia portfela. Grozi mu do 10 lat więzienia. Z uwagi na charakter czynu prokurator wystąpił do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd wydał w środę takie postanowienie – powiedział rzecznik.

 

Do zajścia doszło w poniedziałek (17 maja br.), w jednej z miejscowości w gminie Szlichtyngowa w pow. wschowskim. Policję wezwała partnerka podejrzanego, który awanturował i groził domownikom biegając po mieszkaniu z nożem kuchennym.

 

ZOBACZ: Próba porwania na przystanku. 11-latka odparła atak 30-latka z nożem

 

- Kiedy na miejsce dojechali policjanci, 37-latek rzucił się na nich z nożem, raniąc jednego w rękę. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne. Zaraz potem mężczyzna został obezwładniony – dodał Maludy.

 

W mieszkaniu podejrzanego policjanci znaleźli przywłaszczony przez niego portfel w jednym ze sklepów w Głogowie (Dolny Śląsk). 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie