Policyjny dron namierzał piratów drogowych. Posypały się mandaty

Polska
Policyjny dron namierzał piratów drogowych. Posypały się mandaty
policja lubelska

Nowoczesna technologia pomaga łapać nieuczciwych kierowców. W województwie lubelskim policjanci obserwowali kierowców z powietrza przy pomocy drona. W ciągu dwóch godzin kontroli odnotowali siedem przewinień. Było to głównie wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

Przy użyciu drona policjanci obserwowali drogę wojewódzką nr 747 biegnącą przez powiat opolski. W przypadku wykroczeń kierowcy byli natychmiast zatrzymywani przez ustawione przy trasie patrole. W ciągu dwóch godzin zatrzymano siedmiu kierowców. 

 

"Jednym z zatrzymanych, był kierowca ciężarowego Iveco, który jadąc od Osin w kierunku Opola Lubelskiego na łuku drogi wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej inny samochód ciężarowy z naczepą.  Jakby tego było mało, 100 metrów dalej ten sam kierowca zaczął wyprzedać na łuku drogi cysternę. Jego niebezpieczne manewry powstrzymał patrol, który otrzymał sygnał od operatorów policyjnego drona rejestrującego te wykroczenia." - przekazała Anna Kamola z lubelskiej policji. 

 

ZOBACZ: Pirat drogowy odgryzł palec policjantowi. "Rana się nie goi". Jest wyrok

 

Kierowca musi zapłacić 400 zł mandatu oraz otrzymał 10 punktów karnych. 

 

WIDEO: Policyjny dron namierzał piratów drogowych

  

"Drony od początku lutego wspierają pracę policjantów drogówki na terenie naszego województwa. Są nieocenionym narzędziem służącym poprawie bezpieczeństwa. Rejestrują zachowanie nie tylko kierujących pojazdami, ale także pieszych.  W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do  patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy. Takie kontrole przeprowadzane będą cyklicznie na terenie całego województwa." - relacjonuje policjantka.

dsk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie