Włodzimierz Czarzasty: czas przestać się naparzać

Polska
Włodzimierz Czarzasty: czas przestać się naparzać
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty będzie gościem Bogdana Rymanowskiego w "Gościu Wydarzeń"

Rozmówcą Bogdana Rymanowskiego w programie "Gość Wydarzeń" był lider Nowej Lewicy i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. "Czas przestać się naparzać, Polska przed nami" powiedział Włodzimierz Czarzasty. Lider Nowej Lewicy tymi słowami zwrócił się do swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej. Według Czarzastego trzeba pomyśleć o ustawie wdrożeniowej, a nie kto o kogo ograł.

"Gość Wydarzeń" z 13 maja był podzielony na dwie części. W pierwszej części programu Bogdan Rymanowski porozmawiał z Włodzimierzem Czarzastym między innymi o raporcie Najwyższej Kontroli w sprawie organizacji tzw. wyborów kopertowych z 2020 roku, które ostatecznie się nie odbyły.

Banaś sojusznikiem opozycji?

- Wszyscy zapomnieli, co wszyscy wieszali na Panu Banasiu. Nadal jego interesy są w opinii ogólnej niejasne. Nie jest bohaterem - komentuje relacje z Banasiem Włodzimierz Czarzasty. - Banaś atakuje PiS z czego się cieszymy - dodaje Czarzasty. 

 

Czarzasty stwierdził w "Gościu Wydarzeń", że to, co ujawnił Banaś opozycja już wiedziała. - Ja dziś nic nowego nie usłyszałem - skomentował. - Dla ludzi, którzy złamali prawo prokuratura i sądy, dla polityków Trybunały Stanu. Tu się nic nie zmienia - dodał.

Gra polityków PiSu

Lewica zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, żeby ścigać Premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Sasina. - To jest miecz, który wisi nad szyją tych polityków. W tej kadencji nic się już nie wydarzy, ale w następnej. To jest kronika zapowiedzianej śmierci. Prokuratura kiedyś musi postawić zarzuty, sąd osądzić, a politycy odpowiedzieć - stwierdził Czarzasty.

 

ZOBACZ: "Oby poszedł po rozum do głowy". Izabela Leszczyna o Włodzimierzu Czarzastym

 

Uważa się, że Marian Banaś składając zawiadomienie na polityków PiSu nie użył jeszcze wszystkich argumentów jakie ma na partyjnych "kolegów". Włodzimierz Czarzasty uważa, że Marian Banaś chce pogrozić politykom PiSu. - To jest gra. Marian Banaś pokazuje, że ma strzelbę i czołg, który może kiedyś wyjechać i głowy po odstrzelać - komentuje Włodzimierz Czarzasty. Lider Nowej Lewicy uważa, że ten "Czołg" może nie wyjechać jeśli politycy PiSu nie będą poruszać poszczególnych tematów.

 

Włodzimierz Czarzasty uważa, że kiedy opozycja przejmie władzę to prokurator zainteresuje się i Banasiem i politykami PiSu. - Może się zakończyć to tak, że pan Banaś z Morawieckim i Sasinem pogalopują na jednym koniku w nie wiadomo jaką przyszłość - stwierdził.

Kanapki u Premiera

Bogdan Rymanowski w "Gościu Wydarzeń" zapytał lidera Nowej Lewicy o to jak smakowały kanapki u Premiera, którymi politycy Nowej Lewicy mieli zostać kupieni przez Premiera Mateusza Morawieckiego, aby wejść do rządu.

 

ZOBACZ: Czarzasty: PiS jest zdumiewająco bezradne w sprawie Smoleńska

 

- Spotkaliśmy się z Premierem w Sejmie, na naszym gruncie. - Zaczął Czarzasty. - Nie wejdziemy do żadnego rządu dopóki nie będziemy mieli zagwarantowane, że prawa dla służb mundurowych zostaną zwrócone - dodał. Chodzi o prawa do emerytury, do których dokumenty Włodzimierz Czarzasty podpisał już cztery lata temu.

 

- Do rządu PiSu możemy wejść jedynie z prokuraturą i sędziami po to aby ich posadzić w więzieniach - zakończył lider Nowej Lewicy.

 

Opóźnianie ratyfikacji funduszu odbudowy

Czy marszałek Tomasz Grodzki powinien być odwołany przez opóźnianie ratyfikacji funduszu odbudowy? - To tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Wokół KPO jest masa plotek i bzdur i nikt nie patrzy po terminach - zauważa Czarzasty. KPO pojechało do Komisji Europejskiej i będzie konsultowane za miesiąc, a do końca czerwca rząd będzie miał konsultacje w tej sprawie. 

 

ZOBACZ: "Kto tego nie rozumie, jest c**ą". Czarzasty o porozumieniu Lewicy z PiS

 

Według Włodzimierza Czarzastego marszałek Senatu powinien dokonać konsultacji. - Powinien zrobić to czego Sejm zarządzany przez PiS nie robi - komentuje lider Nowej Lewicy. - Czy to będzie za dwa tygodnie, czy dwa tygodnie i dwa dni, to będzie dawało to pożywkę tym, którzy chcą zrobić wokół tego szum - zakończył. - Czas przestać się naparzać, Polska przed nami - apeluje Włodzimierz Czarzasty do kolegów z Platformy Obywatelskiej. 

 

WIDEO: Włodzimierz Czarzasty w "Gościu Wydarzeń"

  


Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń" są dostępne tutaj.

aml/ sgo/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie