Czarzasty: PiS jest zdumiewająco bezradne w sprawie Smoleńska

Polska
Czarzasty: PiS jest zdumiewająco bezradne w sprawie Smoleńska
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty był gościem piątkowych "Wydarzeń"

- Podkomisja smoleńska to jest absurd. Mówimy, aby z nią skończyć, bo ona udowadnia sprawę, której nie było, na podstawie gniecenia puszek lub zjadania kiełbasy czy parówek - stwierdził w programie "Gość Wydarzeń" lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem, komisja Macierewicza istnieje, bo "chodzi o kasę" i o to, by jej szef "jeździł samochodem".

Zdaniem Czarzastego, PiS jest "zdumiewająco bezradne" w sprawach związanych z katastrofą smoleńską, której 11. rocznica przypada w najbliższą sobotę.

 

W "Gościu Wydarzeń" lider Nowej Lewicy zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego z pytaniem, "gdzie jest wrak" rozbitego w Rosji tupolewa, którym prezydent Lech Kaczyński leciał na uroczystości katyńskie.

 

ZOBACZ: Katastrofa smoleńska. Czarnek: to wydarzenie, które znajdzie się w podręcznikach historii

 

- Gdy (prezes PiS) dochodził do władzy, mówił, że ściągnie wrak, a przyczyny tragedii miał wyjaśnić w ciągu 2-3 miesięcy - mówił Czarzasty.

 

"Trop, którym powinien pójść Macierewicz, wskazuje psychiatrę"

 

Prowadzący Grzegorz Kępka przypomniał wówczas, że prokuratorskie śledztwo ws. katastrofy zostało przedłużone do końca 2021 roku. Dodał, że pojawiły się informacje, pochodzące z włoskiego laboratorium, które rzekomo miało wykryć ślady trotylu na wraku prezydenckiego Tu-154M.

 

- Czy to są poważne tropy? - zapytał Czarzastego, na co ten odparł: - Jedynym tropem, jakim powinien pójść pan Macierewicz, to tym wskazującym lekarza psychiatrę. To motanie ludziom w głowach, robienie z tragedii farsy oraz zarabianie pieniędzy - ocenił polityk.

 

ZOBACZ: Rocznica katastrofy smoleńskiej. Przedsiębiorcy chcą zakłócić obchody

 

Według gościa "Wydarzeń" podkomisja smoleńska jest "absurdem". - Resort obrony nic z tym (jej rozwiązaniem - red.) nie robi. My mówimy, aby z nią skończyć, bo ona na podstawie gniecenia puszek lub zjadania kiełbasy czy parówek udowadnia sprawę, której nie było - stwierdził.

 

WIDEO: "PiS jest zdumiewająco bezradne w sprawie Smoleńska". Włodzimierz Czarzasty w "Gościu Wydarzeń"

 

  

 

"Do wszystkich ofiar mamy taki sam szacunek"

 

W opinii Czarzastego, podkomisja istnieje, bo "chodzi o kasę", niczego niewyjaśniające ekspertyzy i "o to, by Macierewicz jeździł samochodem".

 

Ponadto lider Nowej Lewicy zapewnił, że nie wierzy prokuraturze, dopóki ta podlega Zbigniewowi Ziobrze. Dodał równocześnie, że jego klub parlamentarny zamierza w sobotę złożyć kwiaty przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, a także upamiętnić m.in. zmarłego w Smoleńsku polityka SLD Jerzego Szmajdzińskiego.

 

- Do wszystkich ofiar katastrofy mamy taki sam szacunek - zapewnił Włodzimierz Czarzasty.

wka / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie