Ponad 4,6 tys. mandatów za brak maseczki. Dane KGP z ostatniej doby

Polska
Ponad 4,6 tys. mandatów za brak maseczki. Dane KGP z ostatniej doby
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
KGP: ostatniej doby nałożono ponad 4,6 tys. mandatów za brak maseczki

Ostatniej doby policjanci nałożyli 4 tys. 666 mandatów, skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 tys. 276 osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką - powiedział w sobotę rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował, że od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,8 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia - zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

 

ZOBACZ: Nielegalne wesele w Malanowie. Jest śledztwo ws. przyjęcia

 

- Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 467 tys. mandatów, skierowano ponad 66 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 287 tys. osób pouczono - podkreślił inspektor Ciarka.

 

Wskazał, że w piątek w związku z tym wykroczeniem funkcjonariusze policji nałożyli 4 tys. 666 mandatów, skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 tys. 276 osób pouczyli.

Środki transportu, hotele, restauracje...

- Ostatniej doby skontrolowano 3 tys. 556 środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 12 tys. 113 obiektów handlowych oraz 163 miejsca organizacji wesel i 29 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki - wyliczył.

 

Poinformował również, że w piątek policjanci skontrolowali 489 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1 130 restauracji i 193 kluby fitness i siłownie.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia. Wracają żłobki i przedszkola; hotele i restauracje pozostają zamknięte

 

Przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

Kontrola osób na kwarantannie 

- Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę, wczoraj sprawdzono aż 509 tys. 818 osób, a od początku działań to już ponad 67 mln takich sprawdzeń - podał.

 

ZOBACZ: Komisja Europejska żąda wyjaśnień od Irlandii. 2 tys. euro za kwarantannę w hotelu

 

- Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego - dodał. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie