Posłanka PiS w szpitalu. "Przebieg Covid w najgorszym wariancie", ale "wróciła do żywych"

Polska
Posłanka PiS w szpitalu. "Przebieg Covid w najgorszym wariancie", ale "wróciła do żywych"
Adrian Grycuk / CC-by-SA 4.0 / Commons
Jak dowiedział się lokalny portal, posłanka Dziuk ciężko przechodzi covid

Od 20 marca przebywa w szpitalu Barbara Dziuk, posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Tarnowskich Gór. Jej partyjny kolega przekazał lokalnym mediom, że jej stan jest bardzo poważny, ale w poniedziałek dało się zauważyć poprawę.

- Pani poseł znajduje się w szpitalu z przebiegiem w najgorszym wariancie. Jej stan jest bardzo poważny. Tak naprawdę dopiero od kilku godzin jest zauważalna poprawa - powiedział portalowi tarnogórski.info Janusz Śnietka, szef klubu radnych PiS w Tarnowskich Górach.

 

W poniedziałek stan zdrowia posłanki poprawił się. "Wróciłam do żywych. Ale było bardzo ciężko. Dziękuje wszystkim za wsparcie, modlitwę i ofiarnym medykom, dzięki którym żyję. Niech wszyscy uważają i dbają o siebie" - napisała w Dziuk w odpowiedzi "Dziennikowi Zachodniemu".

 

ZOBACZ: Prof. Flisiak: przeciążone instalacje tlenowe, zaczyna brakować leków na COVID-19

 

- Proszę o wsparcie dla wszystkich osób obecnie chorujących i walczących o każdy oddech. Kieruję podziękowania dla całego personelu medycznego każdego szczebla - dodał.

 

Do informacji o chorobie posłanki odnieśli się także jej adwersarze, wśród nich tarnogórski nauczyciel Michał Sporoń, który brał udział manifestacjach przed biurem Dziuk, organizowanych po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w sprawie aborcji.

 

- Nigdy nie myślałem, że walczę z Barbarą Dziuk. Sam chciałem, aby odróżniano role, które są wraz ze mną. Zatem Pani Barbarze również towarzyszy kilka. Pani Basiu, życzę zdrowia i podtrzymuję zaproszenie na kawę, którą wypijemy w Gryfnym Kafyju na Rynku w TG" - napisał Sporoń na Facebooku.

 

Barbara Dziuk jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości od 2015 roku. Do Sejmu dostała się z okręgu wyborczego w Gliwicach. Z wykształcenia jest ekonomistką, ma 52 lata. W Sejmie działa w komisjach zdrowia, cyfryzacji, ochrony środowiska. Wcześniej działała w samorządzie, od 2010 r była radną sejmiku śląskiego, ubiegała się też o stanowisko burmistrza Tarnowskich Gór. Była także dyrektorką biura poselskiego Nelly Rokity-Arnold.

 

ZOBACZ: Aplikacja STOP COVID. Kancelaria Premiera zachęca do ściągnięcia

 

Według poniedziałkowych danych w Polsce jest aktualnie ponad 2,2 mln zakażonych pacjentów. W poniedziałek liczba ta zwiększyła się o niemal 17 tys. Zajętych jest 2985 z 3773 respiratorów i prawie 30 tys. spośród niemal 39 tys. łóżek dla pacjentów z covid-19.

pdb/prz/ tarnogorski.info / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie