Zgwałcił 14-latkę i próbował ukamienować. Dziewczynka wskazała sprawcę

Świat
Zgwałcił 14-latkę i próbował ukamienować. Dziewczynka wskazała sprawcę
commons.wikimedia/Nilroy/CC BY-SA 3.0; Zdj. ilustracyjne
Dziewczynka przeżyła atak. Wskazała, że sprawcą gwałtu jest 35-letni sąsiad

Napastnik z Betul w środkowych Indiach najpierw zgwałcił 14-latkę, a następnie zrzucił ją do koryta rzeki i obrzucił kamieniami. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia. Nastolatce udało się przeżyć i wskazać sprawcę - 35-letniego sąsiada. Media wskazują, że w ostatnim czasie nasiliły się ataki seksualne na przedstawicielki najniższych kast.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Rodzice 14-latki byli zaniepokojeni, że ich córka długo nie wraca do domu. Wieczorem rozpoczęli poszukiwania.

 

Nastolatkę znaleziono niedaleko rodzinnej farmy, w nullah - suchym korycie rzeki. Dziewczynka była ciężko ranna, ale przytomna. Z powodu braku miejsc w okolicznych szpitalach, przewieziono ją do Centrum Uniwersyteckiego w Nagpur, znajdującego się ponad 200 kilometrów od jej wioski. Po badaniu lekarze przekazali, że jest w stanie niezagrażającym życiu.

 

ZOBACZ: Łódź. Gwałt i zabójstwo nastolatki sprzed 32 lat. Sprawę rozwiązało policyjne Archiwum X

 

W drodze do szpitala nastolatka opisała policjantom przebieg wydarzeń. Przekazała, że zaatakował ją 35-letni sąsiad rodziny. Mężczyzna miał ją zgwałcić, a następnie wrzucić do nullah i obrzucić kamieniami. Jeden z nich trafił ofiarę w szczękę.

 

Wkrótce potem 35-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty pobicia i gwałtu. Policja przekazała również, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, napastnik nie "zakopał ofiary żywcem".

Kolejny atak

The "Sun" przekazał, że rodzina 14-latki należy do dalitów (pariasów) - to określenie na ludzi należących do najniższych kast w Indiach. Tradycyjnie do "niedotykalnych" zalicza się osoby wykonujące pracę fizyczną lub "nieczyste zawody" - polegające m.in. na zabijaniu zwierząt (rzeźnicy, rybacy) i te mające kontakt z płynami ustrojowymi drugiego człowieka (sprzątacze, pracze).

 

ZOBACZ: Brutalny gwałt na 13-miesięcznej dziewczynce. Sąd wydał wyrok

 

Pomimo uznania stosowania sankcji wobec dalitów za bezprawne w konstytucji z 1950 r., system kastowy nadal utrzymuje się w społeczeństwie. Media wskazują, że gwałt na 14-latce z Betul, to kolejny atak na kobiety i dziewczynki z najniższych kast w ostatnich miesiącach.

 

W listopadzie 16-latka z Aliganj została zgwałcona, gdy zabrała swojego młodszego brata do publicznej toalety. Z kolei we wrześniu 22-letnia kobieta z Balmarpur, została zaatakowana i zamordowana, gdy wracała z pracy. Dwa dni wcześniej 20-latka z Dehli zmarła od odniesionych obrażeń w wyniku gwałtu dokonanego przez czterech mężczyzn z wyższej kasty.

bas/prz/ "Times of India", "The Sun"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie