Świąteczny odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Gwiazdy zaśpiewały dla Fundacji Polsat

Polska
Świąteczny odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Gwiazdy zaśpiewały dla Fundacji Polsat
Polsat

Uczestnicy specjalnego świątecznego odcinka programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wsparli Fundację Polsat. Gwiazdy show przekazały na pomoc potrzebującym czek opiewający na 100 tys. złotych.

Święta to czas marzeń o pięknej choince, śniegu i ciągnących po nim saniach z prezentami oraz przede wszystkim ciepłych wieczorach spędzonych w gronie najbliższych. To także czas, kiedy jeszcze większą troską powinniśmy otoczyć tych, którzy liczą na naszą pomoc. Takiego wsparcia potrzebują także podopieczni Fundacji Polsat. To właśnie dla nich, 18 grudnia w Polsacie, wystąpiły gwiazdy specjalnego  świątecznego odcinka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Katarzyna Skrzynecka, Ewelina Lisowska, Czadoman, Gosia Andrzejewicz, Stefano Terrazzino, Adam Strycharczuk, Katarzyna Dąbrowska, Filip Lato i Marek Kaliszuk.

 

Odcinek specjalny

 

Specjalne wydanie programu rozpoczęto wspólnym wykonaniem znanej piosenki "Z kopyta kulig rwie" z repertuaru zespołu Skaldowie. - Tyle lat się znamy, ale w tym roku pierwszy raz spędzimy razem Święta - stwierdził Maciej Dowbor. 

 

ZOBACZ: Podzielmy się dobrem w te Święta. Nowe spoty Fundacji Polsat

 

- Zawsze mówiłem, że powinna nastąpić zmiana pokoleniowa - Piotr Gąsowski zapowiedział Krzysztofa Ibisza, który zajął jego miejsce jako prowadzącego. Sam natomiast zasiadł za stołem sędziowskim i był w pełni gotowy, żeby oceniać występy gwiazd. Obok niego - w centralnej części - usiadła Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat, a także Małgorzata Walewska. W odcinku specjalnym zrezygnowano z głosowania uczestników. O wszystkim decydowało jury. Kto zaśpiewał najlepiej i wspomógł potrzebujących?

 

Polsat
 

- Bez tej piosenki nie można sobie wyobrazić Bożego Narodzenia - zagaił Krzysztof Ibisz, zapraszając na "Last Christmas", singiel grupy Wham! z 1984 roku. - Czuję się, jakbym się cofnął w czasie o te sześć, siedem lat - Marek Kaliszuk nie mógł uwierzyć, że stanie ponownie przed publicznością "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Stało się! Jakie oceny dla sobowtóra George'a Michaela? - Marek, podbiłeś moje serce! - pierwsza wyrwała się do odpowiedzi Małgorzata Walewska. - To była piękna podróż sentymentalna do czasów młodości. Nie myśleliśmy o problemach. Wprowadziłeś atmosferę Świąt, choć czasy są ciężkie - dodała Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

 

Polsat
 

- Historyczna chwila! - Maciej Dowbor nie krył swojej ekscytacji pojawieniem się Katarzyny Skrzyneckiej w studiu. Aktorka sięgnęła pamięcią do swoich występów z pierwszej edycji. Mówiono m.in. o fenomenalnej metamorfozie w Tinę Turner. A jak jej poszło ze świąteczną wersją Elli Fitzgerald? Nie mogło być inaczej! Interpretacja "Winter Wonderland" oczarowała jurorów. - Co ja mogę powiedzieć? Kłaniam się nisko. Jesteś doskonałością, brylantem. Wprowadziłaś nas w świat wzruszenia - komplementował Piotr Gąsowski. - Jestem urzeczona - uzupełniła Małgorzata Walewska.

 

Polsat
 

Gosia Andrzejewicz obdarowała widzów znakomitym prezentem i po raz drugi wcieliła się w amerykańską diwę Mariah Carey. Tym razem postawiła na wielki hit "All I Want For Christmas Is You". - To duże wyzwanie - stwierdziła gwiazda. Czy dała sobie radę z tym zadaniem? - Śpiewanie Małgosi jest bez zarzutu od pierwszego odcinka - skomentowała Małgorzata Walewska. - Nie odstawałaś od tancerzy. To jest fantastyczne, jak się ruszałaś - dodała śpiewaczka operowa. - Taka seksi śnieżynka, że wow! - Przewodniczącą Rady Fundacji Polsat zwróciła uwagę na strój piosenkarki.

 

Polsat
 

A co do zaoferowania w świątecznym wydaniu miał Czadoman? Zwycięzca 13. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wystąpił jako Rod Stewart. - Zaśpiewam piosenkę "Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!" - ujawnił. - Mam nadzieję, że sprostam na tyle, żeby państwu się podobało - mówił z nadzieją. No to jak było? - Pięknie oddałeś wszystkie gesty i radość związaną z tą piosenką. No i ta chrypka, na ile to było możliwe - zaznaczyła Małgorzata Walewska. - Mnie talent wzrusza niemiłosiernie - zakończył Piotr Gąsowski.

 

Polsat
 

- Klimat zimowy, a mamy lato... Filipa Lato! - przedstawił kolejnego uczestnika Maciej Dowbor. - Mam ten program nadal w sercu, dlatego bardzo się cieszę, że mogę tu być - powiedział uradowany wokalista, po czym wyjawił, że przeobrazi się w Shakin’ Stevensa. Jak jurorzy ocenili wykonanie "Merry Christmas Everyone"? - Jesteś niezmiernie wspaniały. Miałem nadzieję, że się trochę zepsujesz - dowcipkował zafascynowany Piotr Gąsowski. - Jak na śpiewającego prawnika, to ci bardzo dobrze idzie - zauważyła Małgorzata Nawrocka.

 

Polsat
 

Adam Strycharczuk nie mógł doczekać się swojej świątecznej kreacji. - Dość długo wierzyłem w Świętego Mikołaja. W tym roku robiłem remont swojego mieszkania i znalazłem niewysłany list do niego - wspominał youtuber, który wrócił na scenę show w roli Louisa Armstronga. - Uważam, że to jest piękny utwór - mówił o "White Christmas". A jakie zdanie mieli sędziowie? - No po prostu to jest nieprawdopodobne - Małgorzata Walewska nie wierzyła własnym oczom. - Było to zabawnie śmieszno-wzruszające. Pięknie zaśpiewane, także gratuluję ci serdecznie - podsumował Piotr Gąsowski.

 

Polsat
 

W odcinku specjalnym nie mogło zabraknąć Stefano Terrazzino. - To najbardziej klasyczna piosenka, jaką znam z dzieciństwa - powiedział tajemniczo o swoim repertuarze. Chodziło o "Jingle Bells", którą w latach 50. nagrał Frank Sinatra. - To będzie zaszczyt. Stresuję się, ale i ekscytuję - powiedział muzyk i tancerz przed wejściem do windy. Efekt? - Jako aktor bardzo doceniam twoją powściągliwość - dostrzegł Piotr Gąsowski. - Odjęło mi mowę. Masz tyle amerykańskiego luzu w sobie. Jesteś taki czaruś - stwierdziła Małgorzata Nawrocka.

 

Polsat
 

Królowa śniegu? To nikt inny jak Ewelina Lisowska! - Dzisiaj się będzie działo - powiedziała artystka, której przypadła w udziale postać Edyty Górniak. To już drugi raz, kiedy widzowie zobaczyli ją jako polską diwę. Podczas wykonania ballady "Pada śnieg" do gwiazdy dołączył Krzysztof Antkowiak, autor oryginału. - Zachowałaś wszystkie maniery - powiedziała Małgorzata Walewska. - Barwowo były momenty, kiedy spotykałaś się z Edytą idealnie. No i masz super sukienkę - dodała jurorka. - Pełna wdzięku, krucha istota. Jesteś do schrupania artystycznie - skomentował Piotr Gąsowski.

 

Polsat
 

Na koniec świątecznego programu Katarzyna Dąbrowska. Aktorka zamieniła się w mężczyznę, a dokładniej w Seweryna Krajewskiego. - On ma bardzo specyficzną barwę głosu - powiedziała o swoim bohaterze. - Niby bardzo prościutka, a jakoś trafia do serduszka - tak opisała utwór "Dzień jeden w roku". Jak ten dzień będą wspominać jurorzy? - Zawsze to podkreślam, coś, co wygląda łatwo na scenie, wymaga bardzo dużo pracy. I to wszystko było widać. Aktorsko nie ma się do czego przyczepić - ocenił Piotr Gąsowski. - Stworzyłaś magiczną atmosferę - wtórowała Małgorzata Walewska.

 

Polsat
 

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Po przyznaniu ocen przez jurorów okazało się, że aż czwórka z uczestników otrzymała notę 19. W związku z tym, że żaden z nich nie miał dziesiątki na swoim koncie... wszyscy zostali triumfatorami! Adam Strycharczuk, Czadoman, Katarzyna Skrzynecka i Gosia Andrzejewicz. Gwiazdy przekazały czek o wartości 100 tysięcy złotych dla Fundacji Polsat. 

 

Program zakończył wspólny występ gwiazd i piosenka "Pada śnieg, pada śnieg". 

 

Ponad 250 ml zł, by pomóc chorym dzieciom

 

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu czterech lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą prawie 37 tysięcy małych pacjentów i wsparła finansowo 1725 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

ZOBACZ: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" specjalnie dla Fundacji Polsat

 

W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 250 mln 501 tys. 703,59 złotych. Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl.


Producentem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" jest firma Endemol Shine Polska. Reżyserem jest Bolesław Pawica. Muzycznie nad projektem czuwa Marcin Urban. Choreografią zajmuje się Krzysztof Adamski a umiejętność śpiewu szlifuje u uczestników Agnieszka Hekiert.

red/ Polsat News, Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie