Nowoczesna aparatura dla chorych dzieci. Fundacja Polsat przekazała sprzęt oddziałowi pediatrii

Polska
Nowoczesna aparatura dla chorych dzieci. Fundacja Polsat przekazała sprzęt oddziałowi pediatrii
Polsat News

- Cały oddział pediatrii PCZ w Otwocku został wyremontowany dzięki środkom Fundacji Polsat. Teraz jest tam pięknie, jasno i kolorowo. Widzimy podczas przyjęć, że rodzice zwracają uwagę w jakich warunkach będą leczyć się ich dzieci - mówiła dr Jolanta Amilkiewicz, kierownik Oddziału Pediatrii Powiatowego Centrum Zdrowia W Otwocku. Fundacja przekazała tam aparat USG o wartości ponad 200 tys. zł.

Fundacja Polsat przekazała Oddziałowi Pediatrycznemu i Pediatrycznej Izbie Przyjęć w Powiatowym Centrum Zdrowia Dziecka w Otwocku nowoczesny aparat USG o wartości ponad 200 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ: Mikołajkowy Blok Reklamowy. 6 grudnia o 18:45 oglądaj Polsat i pomagaj


60 tysięcy złotych na zakup sprzętu zebrano podczas ubiegłorocznego Rodzinnego Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Otwocku. Pozostałą kwotę Fundacja Polsat dołożyła ze środków własnych. W ubiegłym roku Fundacja zaangażowała się w remont Oddziału Pediatrii w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku.

 

Wideo: Fundacja Polsat przekazała nowoczesny aparat USG o wartości ponad 200 tysięcy złotych

  

- To przyjemne otoczenie łagodzi w jakiś sposób stres rodziców. Patrzą na nasze kolorowe ściany, dzieci potrafią się lepiej skoncentrować, co ułatwia nam badanie. Jesteśmy wdzięczni Fundacji, że możemy pracować w tak sprzyjających warunkach - mówiła dr Amilkiewicz.

 

Potrzebne środki ochrony

 

Zwróciła uwagę, że aktualnie najpotrzebniejsze są środki ochrony. - Przyjmujemy wszystkich pacjentów, także dzieci, które pochodzą z domów, gdzie rodzice przechodzą zakażenie koronawirusem. Teraz mamy kilka izolatek, tam umieszczamy dzieci, które podejrzewamy o styczność z tym wirusem. Takie środki ochrony jak fartuchy, kombinezony, maseczki i przyłbice mamy również od Fundacji Polsat - dodała. 

 

ZOBACZ: Siostry z autyzmem. Pomaga im Fundacja Polsat

 

Pytana o to jak bardzo koronawirus utrudnia kontakt z pacjentami dr Amilkiewicz zapewniła, że jest on zdecydowanie krótszy. - Musimy działać szybko, nie ma czasu na dłuższą rozmowę. Rodzice również obawiają się kontaktów. Mamy mniej pacjentów, ale są to chore dzieci i musimy być ostrożni. Robimy wymazy wszystkim pacjentom - wyjaśniła. 

 

Weź udział w naszej akcji 6 grudnia o godz. 18:45. Już po raz siedemnasty na antenie Polsatu zostanie wyemitowany specjalny Mikołajkowy Blok Reklamowy, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, jest przekazywany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat. Przez 24 lata objęła ona swoją pomocą już ponad 36 tysięcy dzieci.

msl/sgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie