200 tys. członków Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Polska
200 tys. członków Stowarzyszenia Program Czysta Polska
Polsat News

Stowarzyszenie Program Czysta Polska ma już 200 tys. członków. Organizacja została powołana przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące. Misją Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia.

W sierpniu tego roku założone ponad rok temu Stowarzyszenie Program Czysta Polska poinformowało o osiągnięciu liczby 100 tys. członków. 14 listopada obchodzony był w Polsce Dzień Czystego Powietrza. - Uruchomiliśmy i udostępniliśmy razem z siecią Plus aplikację Czysta Polska. Jest darmowa, dostępna dla wszystkich - mówił Stanisław Janowski, prezes Stowarzyszenia.

 

To dotyczy każdego z nas

 

Wcześniej wystartowała kampania informacyjna, która ma uświadamiać, że dbałość o środowisko to nasz priorytet. Od poniedziałku 31 sierpnia, widzowie kanałów Grupy Polsat mogli zobaczyć spoty, w których Stowarzyszenie Program Czysta Polska (SPCP) zadaje pytanie, jaką planetę pozostawimy kolejnym pokoleniom.

 

W serii spotów Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które skupia się m.in. na czystości lasów, powietrza, wód czy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, zwraca uwagę, że klimat i ochrona środowiska dotyczą każdego z nas. Jego konsekwentne zanieczyszczanie i degradacja może mieć katastrofalne skutki w perspektywie kilku lat.

 

ZOBACZ: Dziennikarze sprzątają lasy. Inicjatywa Programu Czysta Polska

 

Natomiast nasze dzieci i kolejne pokolenia mogą żyć w świecie, który nie będzie taki sam jak ten znany z czasów naszego dzieciństwa, bogaty w czyste lasy, rzeki czy jeziora, lecz pełen śmieci i niebezpiecznego smogu. Dlatego już teraz warto podejmować decyzje, które mają pozytywny wpływ na nasze środowisko, by zmieniać planetę dla nas samych, naszych dzieci i kolejnych pokoleń.

 

W spotach Stowarzyszenia Program Czysta Polska wystąpili artyści - Beata Kozidrak, Małgorzata Pieczyńska, Anita Sokołowska, Krzysztof Ibisz, Kamil Bednarek, Piotr Kupicha; influencerki ekologiczne - Paulina Górska i Sylwia Majcher; przedstawicielka SPCP - Dominika Tarczyńska.

 

Wideo: zobacz nową kampanię ekologiczną Stowarzyszenia Program Czysta Polska

  

Ochrona środowiska i poprawa jakości życia


Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało powołane przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące. Misją Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia.

 

ZOBACZ: "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Auto na wodór w eko-miasteczku w Uniejowie

 

Grupa Polsat udostępnia swoje media do nagłaśniania i promowania najważniejszych akcji i tematów związanych z ekologią. Kanały telewizyjne Grupy stanowią forum do dyskusji oraz miejsce spotkań autorytetów i ekspertów z zakresu medycyny, ochrony środowiska, energii i innych dziedzin związanych z szeroko pojętą ekologią.

red/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie