"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Auto na wodór w eko-miasteczku w Uniejowie

Moto
"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Auto na wodór w eko-miasteczku w Uniejowie
Polsat News
Toyota Mirai oferuje zasięg 550 kilometrów, możliwość zatankowania do pełna w niecałe cztery minuty i zerową emisję spalin. 

W Uniejowie startuje w sobotę "Earth Festiwal. Gwiazdy dla Czystej Polski". Od g. 12 otwarte będzie eko-miasteczko, a w nim m.in. jedyne w Polsce auto napędzane wodorem. Zwieńczeniem imprezy będzie niedzielny koncert. Na scenie wystąpią, m.in Golec uOrkiestra, Kamil Bednarek, Beata Kozidrak i Bajm oraz Ewa Farna.

Plejada artystów wystąpi podczas "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Na scenie pojawią się m.in. Golec uOrkiestra, Kamil Bednarek, Beata Kozidrak i BAJM, Ewa Farna, Feel, Mrozu, Sanah, Enej, LemON, Kayah i Viki Gabor. Gospodarzami wieczoru będą: Karolina Gilon, Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz. Transmisja w niedzielę 23 sierpnia o godz. 20:00 w Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ: Powstało Stowarzyszenie Program Czysta Polska. "Włączmy ekologiczne myślenie"

 

Ale zanim artyści pojawią się na scenie w Uniejowie, to przez dwa dni będzie można tam odwiedzić eko-miasteczko. Znajdą się tam eko-strefy edukacyjno-rozrywkowe: strefa Stowarzyszenia Programu Czysta Polska oraz Fundacji Polsat, strefa Polkomtela - operatora sieci Plus, strefa Cyfrowego Polsatu, strefa Esoleo - dostawcy instalacji fotowoltaicznych, strefa wodorowa ZE PAK oraz strefa Uzdrowiska Termalnego Uniejów. Na sobotni wieczór festiwalowy zaplanowano Kino Plenerowe. Start o godz. 20:00.

 

Auto na wodór

 

W sobotę zaprezentowano w Uniejowie Toyotę Mirai -  samochód, który napędza energia elektryczna powstająca z reakcji wodoru z tlenem. Jedynym efektem ubocznym tej reakcji jest para wodna. Egzemplarz, który pokazywany jest podczas imprezy, jest jedynym w Polsce. 

 

Model został wyposażony w system ogniw TFCS (Toyota Fuel Cell System), który łączy w sobie rewolucyjne ogniwa paliwowe i sprawdzony napęd hybrydowy.

 

Toyota Mirai oferuje zasięg 550 kilometrów, możliwość zatankowania do pełna w niecałe cztery minuty i zerową emisję spalin. 

 

ZOBACZ: Ogniwa wodorowe pracujące 10-krotnie dłużej niż dotychczas. Opracowali je kanadyjscy naukowcy

 

Podczas tankowania wodór zostaje wtłoczony do specjalnych zbiorników wyposażonych w filtry węglowe. Podczas jazdy powietrze dostaje się przez przedni grill do ogniw paliwowych, gdzie wchodzi w reakcję z wodorem tworząc energię elektryczną. Po wciśnięciu gazu energia zostaje przekazana bezpośrednio do silnika.

 

WIDEO: Jedyny w Polsce egzemplarz auta napędzanego energią elektryczną powstającą z reakcji wodoru z tlenem

  

 

Ideą wydarzenia jest inspirowanie oraz uświadamianie społeczeństwa jak w prosty sposób można wprowadzić zmiany na lepsze, dla dobra naszej planety i przyszłych pokoleń.

 

ZOBACZ: O ekologii i ochronie środowiska. Podcast Bartosza Kurka

 

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

 

Patronat honorowy: Ministerstwo Klimatu oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.

 

Patronem medialnym Earth Festival Uniejów 2020 jest Radio Eska.

 

Zachowane wytyczne związane z COVID-19

 

Earth Festival Uniejów 2020 zostanie zorganizowany z zachowaniem aktualnych wytycznych dotyczących organizacji imprez masowych, zgodnych z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 roku, dotyczącego możliwości organizacji imprez masowych. W związku z dynamiczną sytuacją związaną z pandemią COVID-19 założenia dotyczące organizacji imprezy mogą ulec zmianie. Bieżące informacje dostępne są na stronie For Earth For Us oraz na Facebooku.

 

WIDEO: Prezes zarządu Telewizji Polsat Stanisław Janowski zaprasza na "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski"

  

grz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie