"Chodzi o naszą i twoją przyszłość". Nowa kampania ekologiczna Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Polska
"Chodzi o naszą i twoją przyszłość". Nowa kampania ekologiczna Stowarzyszenia Program Czysta Polska
Stowarzyszenie Program Czysta Polska
Poznaj nową kampanię ekologiczną Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Zanieczyszczenia powietrza, lasów, jezior, mórz i oceanów, coraz mniejsze zasoby wody oraz odnawialne źródła energii - to tematy, które zostaną poruszone w nowej serii spotów Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Dzięki nim, widzowie poznają "ekologiczne wyzwania", jakie przed nimi stoją. W nagraniach wystąpili znani artyści i influencerzy.

Od poniedziałku, 31 sierpnia, widzowie kanałów Grupy Polsat mogą oglądać najnowsze spoty, w których Stowarzyszenie Program Czysta Polska (SPCP) zadaje pytanie, jaką planetę pozostawimy kolejnym pokoleniom.

 

ZOBACZ: Dziennikarze sprzątają lasy. Inicjatywa Programu Czysta Polska


Stowarzyszenie skupia się m.in. na czystości lasów, powietrza, wód czy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

 

Wideo: zobacz nową kampanię ekologiczną Stowarzyszenia Program Czysta Polska

  

 

To dotyczy każdego z nas


W nowej serii spotów Stowarzyszenie Program Czysta Polska zwraca uwagę, że klimat i ochrona środowiska dotyczą każdego z nas. Jego konsekwentne zanieczyszczanie i degradacja może mieć katastrofalne skutki w perspektywie kilku lat. Natomiast nasze dzieci i kolejne pokolenia mogą żyć w świecie, który nie będzie taki sam jak ten znany z czasów naszego dzieciństwa, bogaty w czyste lasy, rzeki czy jeziora, lecz pełen śmieci i niebezpiecznego smogu. Dlatego już teraz warto podejmować decyzje, które mają pozytywny wpływ na nasze środowisko, by zmieniać planetę dla nas samych, naszych dzieci i kolejnych pokoleń.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Właśnie zakończyliśmy pierwszy dzień zdjęć do najnowszych spotów Stowarzyszenia Program Czysta Polska, które już niedługo zobaczycie na antenie @polsatofficial. Wystąpią w nich eko aktywiści, artyści, eksperci - ludzie, którzy chcą zabierać głos w obronie środowiska. W spotach poruszymy tematy najważniejsze dla nas i naszej planety: czyste powietrze, czysta woda i jej braki, emisja gazów cieplarnianych i zanieczyszczenie Ziemii plastikiem. Tymczasem dbajmy o nasz wspólny dom, bo drugiego takiego nie mamy! Kulisy planu na naszym InstaStories ♻️🌍💪🏼 Dziękujemy @global.benefit @eko.paulinagorska @malgorzatapieczynska_ @dominika_tarczynska @blackfish_studio i wszystkim innym zaangażowanym to był super dzień! #ProgramCzystaPolska #ekologia #ochronaśrodowiska #eko #czystepowietrze #czystawoda #stopplastic

A post shared by Program Czysta Polska (@programczystapolska) on


W przygotowanych spotach, widzowie poznają bieżące tematy, które obecnie stanowią "ekologiczne wyzwania" jak:


• zanieczyszczenia lasów
• zanieczyszczenia jezior, mórz i oceanów
• coraz mniejsze zasoby wody
• odnawialne źródła energii
• zanieczyszczenia powietrza

 

ZOBACZ: "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Auto na wodór w eko-miasteczku w Uniejowie


W każdym z materiałów przedstawiane są zagrożenia, ale również praktyczne rozwiązania, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska m.in. oszczędzając wodę, sortując odpady czy przesiadając się z własnego samochodu do komunikacji miejskiej. Ważnym elementem kampanii są słowa młodego pokolenia – dzieci, które mówią do widzów wprost: "chodzi o naszą i Twoją przyszłość".

 

SPCP

 

 

Znani artyści i influencerzy


W spotach Stowarzyszenia Program Czysta Polska biorą udział: artyści - Beata Kozidrak, Małgorzata Pieczyńska, Anita Sokołowska, Krzysztof Ibisz, Kamil Bednarek, Piotr Kupicha; influencerki ekologiczne - Paulina Górska i Sylwia Majcher; przedstawicielka SPCP - Dominika Tarczyńska.

 

SPCP

 


Podczas nagrania spotów Stowarzyszenia Program Czysta Polska wykorzystano studio wirtualne z ekranami led opartymi na technologii Unreal Engine. W ten sposób uzyskano fotorealistyczne tła, które współpracują z ruchem kamery. Dzięki temu możliwe było zrealizowanie wszystkich ujęć plenerowych jednego dnia zdjęciowego przy idealnych warunkach oświetleniowych. Reżyserem spotów jest Armin Kurasz, a producentem – Marzena Gorgoń.

 

SPCP

 

 

Ochrona środowiska i poprawa jakości życia


Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało powołane przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące. Misją Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia.

 

SPCP

 

 

Grupa Polsat udostępnia swoje media do nagłaśniania i promowania najważniejszych akcji i tematów związanych z ekologią. Kanały telewizyjne Grupy stanowią forum do dyskusji oraz miejsce spotkań autorytetów i ekspertów z zakresu medycyny, ochrony środowiska, energii i innych dziedzin związanych z szeroko pojętą ekologią.

red/ Stowarzyszenie Program Czysta Polska
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie