Rosja. "Dźgnął się sam i wyskoczył z 14. piętra". Zatrzymany ws. śmierci naukowca wyszedł na wolność

Świat
Rosja. "Dźgnął się sam i wyskoczył z 14. piętra". Zatrzymany ws. śmierci naukowca wyszedł na wolność
PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV; Zdj. ilustracyjne
Naukowiec pracował nad szczepionką przeciw koronawirusowi. Wypadł z 14. piętra

Rosyjskie media ujawniają nowe informacje o śmierci biologa Aleksandra Kagańskiego. Ciało naukowca, który pomagał w opracowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi, znaleziono na jednej z ulic Petersburga. Policja początkowo zatrzymała znajomego mężczyzny, którego po 48 godzinach wypuściła z aresztu. Zeznał on m.in., że Kagański "sam zadał sobie ranę nożem", po czym "wyskoczył z okna z 14. piętra".

Ciało Kagańskiego zostało znalezione w sobotę na ulicy Zamszina w Petersburgu. 45-letni naukowiec był w samej bieliźnie. Policja ustaliła, że mężczyzna wypadł z okna na 14. piętrze. Na jego ciele znaleziono również ranę kłutą.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Rosji. Zagadkowa śmierć naukowca pracującego nad szczepionką. Wypadł z 14. piętra

 

Według pierwszych informacji w dniu śmierci biologa, miało dojść do bójki między nim a jego znajomym. Wkrótce potem policja zatrzymała podejrzewanego. Portal Fontanka.ru ustalił, że był nim 45-letni Igor Iwanow, były dziennikarz "Niezawisimej Gaziety".

"Sam zadał sobie ranę"

Iwanow miał zeznać, że razem z Kagańskim świętowali w sobotę urodziny biologa - byli przyjaciółmi od dziecka. Były dziennikarz zapewnił, że "w pewnym momencie, to sam Kagański zadał sobie ranę nożem" po czym, targnął się na swoje życie "wyskakując z okna na 14. piętrze".

 

Zatrzymanemu nie postawiono zarzutów - opuścił areszt po 48 godzinach. Policja zapewnia, że w mieszkaniu nie znaleziono śladów bójki.

 

Kagański był światowej sławy biologiem. W przeszłości pracował m.in. w laboratoriach w Petersburgu oraz Edynburgu, kierował również Centrum Medycyny Genomicznej we Władywostoku.

 

ZOBACZ: Szczepionka CureVac w decydującej fazie badań. Trafi do Polski

 

Fontanka.ru informuje, że pracując w Szkocji, naukowiec pomagał w opracowaniu jednej ze szczepionek przeciw koronawirusowi.

bas/grz/ "The Moscow Times", meduza.io
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie