Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę. Po blisko 30 latach

Biznes
Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę. Po blisko 30 latach
commons.wikimedia/Tralalando/CC BY-SA 4.0; Zdj. archiwalne
Forum Ekonomiczne od 1992 roku organizowane było nieprzerwanie w Krynicy

Po 28 latach najważniejszy polski kongres gospodarczy - Forum Ekonomiczne - opuszcza Krynicę Zdrój. Trwa przetarg, który ma wyłonić nowych partnerów i nową lokalizację kongresu. O szczegółach informuje portal Interia.

Forum Ekonomiczne od 1992 roku organizowane było nieprzerwanie w Krynicy. Jednak wieloletnia umowa o współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego podpisana przez organizatorów Forum z województwem małopolskim i miastem Krynica Zdrój wygasła w tym roku.

 

ZOBACZ: Krynica-Zdrój w "czerwonej" strefie. Forum Ekonomiczne przeniesione

 

W związku z tym Instytut Studiów Wschodnich wystąpił z zapytaniem ofertowym do: województwa wielkopolskiego, miasta Poznań, Międzynarodowych Targów Poznańskich, województwa dolnośląskiego, miasta Karpacz, województwa małopolskiego, miasta i gminy uzdrowiskowej Krynica Zdrój, województwa zachodniopomorskiego z Pobierowem, na jakich warunkach ww. partnerzy gotowi byliby do współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w przyszłości.

Odrzucona oferta

W odpowiedzi na to zapytanie wpłynęły cztery oferty: województwa dolnośląskiego z miastem Karpacz, Wrocławiem i dwoma innymi podmiotami, województwa małopolskiego z Krynicą Zdrój, województwa wielkopolskiego z Poznaniem i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, województwa zachodniopomorskiego z Pobierowem.

 

ZOBACZ: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos nie odbędzie się w styczniu

 

Potencjalni partnerzy zaproponowali warunki, na jakich gotowi są współpracować z Forum Ekonomicznym w przyszłości. Komisja Przetargowa po przeanalizowaniu ofert zdecydowała, że do dnia 25 stycznia wyłączność na dalsze negocjacje otrzymuje w pierwszej kolejności konsorcjum podmiotów, na którego czele stoi województwo dolnośląskie.

 

W przypadku niepowodzenia negocjacji z województwem dolnośląskim Instytut Studiów Wschodnich deklaruje gotowość do prowadzenia negocjacji z Wielkopolską, Poznaniem i MTP, które zgłosiły bardzo atrakcyjną i profesjonalną ofertę.

 

Niestety komisja przetargowa uznała, że z powodu niespełnienia przedstawionych przez organizatora Forum Ekonomicznego oczekiwań związanych z zapewnieniem przez partnerów odpowiedniej infrastruktury konferencyjnej oferty województwa małopolskiego z Krynicą i województwa zachodniopomorskiego z Pobierowem zostały odrzucone.

bas/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie